Міжнародна хвилина мовчання за полеглими студентами  та випускниками українських університетів

17 листопада 2023 року студентська спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка організувала Міжнародну хвилину мовчання за студентами та випускниками українських закладів вищої освіти, які героїчно загинули у війні проти російського агресора.

До Хвилини мовчання у своїх закладах освіти одночасно зі студентами Львівського університету в знак солідарності з Україною долучилися студенти з університетів-партнерів ЛНУ ім. Івана Франка: Байройтського університету (Німеччина), Університету Канагава (Японія), Гданського університету (Польща), Університету Юваскюля (Фінляндія), Університету Загреба (Хорватія), Університетського коледжу педагогічної освіти у Відні (Австрія), Кассельського університету (Німеччина), Софійського університету святого Климента Охридського (Болгарія), Каунаський університет Вітовта Великого (Литва), Варшавського університету (Польща), Саламанкського університету (Іспанія), Лісабонського університету (Португалія), Яського університету (Румунія), Університету Турку (Фінляндія), Бірмінгемського університету (Британія), Коїмбрського університету (Португалія), Тайванського університету (Тайвань), Павійського університету (Італія), Університету Пуатьє (Франція), представники Спільноти Європейської асоціації студентів права та інші.

Усі разом, об’єднані зі світовою молодіжною спільнотою, учасники заходу вшанували Хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав життя за свою країну, за цінності свободи, демократії та людської гідності.

В ЛНУ ім. Івана Франка захід відбувся в Актовій залі, де зібралися студенти, викладачі та працівники Львівського університету. Розпочався пам’ятний захід зі спільного виконання Державного Гімну України. Надалі на сцену символічно винесли портрети загиблих студентів-Героїв Львівського університету: Дмитра Пащука, Ігоря Костенка, Андрія Прокопчука, Владислава Онищенка, Максима Кравця, Олега Мужкевича і Тараса Романюка, чин яких став взірцем боротьби української молоді за волю і незалежність Української Держави.

Одночасно з міжнародною студентською спільнотою учасники заходу вшанували пам’ять Героїв Хвилиною мовчання. Після Хвилини мовчання та спільного виконання «Гей, пливе кача по тисині…» студенти Львівського університету подякували своїм колегам з-закордону за послідовну підтримку та невтомну віру в перемогу України, як держави, що бореться не лише за власну свободу, але й за свободу усього демократичного світу.

Додамо, що символічна акція солідарності та вшанування пам’яті загиблих студентів у Міжнародний день студента цьогоріч відбувається за ініціативи активної молоді Львівського університету вперше і, за словами організаторів, надалі стане традиційною міжнародною подією, яку проводитимуть щороку 17 листопада.

Світлини: Олега Вівчарика та учасників заходу Більше фото