Модель Ради міністрів ЄС в Університеті

29 жовтня 2019 року на факультеті управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Іван Франка відбувся науково-практичний захід «Модель Ради міністрів Європейського Союзу». Організували подію Студентська Рада та Профбюро факультету спільно із Західноукраїнським дослідницьким центром з європейських студій та «Young european ambassadors and the network coordinators, in the framework of the ‘eu neighbours east’ project».

Участь в симуляційному засіданні взяли студенти 1-го та 2-го курсів, а також студенти з інших факультетів Університету, які виступили у ролі єврокомісарів та міністрів країн-учасниць ЄС.

Також в ролі експертів участь у заході взяли:

Андрій Стасишин – кандидат економічних наук, доцент, декан факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ імені Івана Франка;

Оксана Головко-Гавришева – кандидат юридичних наук, доц., доцент кафедри європейського права факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка, завідувач Західноукраїнського центру з європейських студій (Центру досконалості імені Жана Моне), президент Української Асоціації Європейських Студій;

Оксана Краєвська – кандидат політичних наук, доц., доцент кафедри країнознавства факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка, старший науковий співробітник Західноукраїнського центру з європейських студій (Центру досконалості імені Жана Моне), інституційний координатор програми ERASMUS+ в ЛНУ ім. Івана Франка;

Галина Капленко – кандидат економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри економічної теорії факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка;

Василь Зеленко  – кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економічної теорії факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка, старший науковий співробітник Західноукраїнського центру з європейських студій (Центру досконалості імені Жана Моне).

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся декан факультету у правління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин. У своїй промові Андрій Васильович вказав на актуальність обговорюваних проблем та побажав студентам плідної дискусії. У підсумку декан зазначив, що керівництво факультету всіляко буде підтримувати подібні ініціативи студентів.

Перед першим пленарним засіданням слово взяли «експерти заходу» Василь Зеленко та Оксана Краєвська, які у своїх промовах привітали учасників, побажали їм успішної роботи, а також відзначили, що такий формат заходів демонструє певну синергію ефективності грантових проектів, співфінансованих програмою ЄС Еразмус + і реалізованих на базі ЛНУ ім. Івана Франка, а також викладачів і студентів. Оксана Анатоліївна коротко пригадала учасникам регламент роботи Ради ЄС, а також закликала усіх студентів активно брати участь у програмах академічної мобільності ЄС.

Перед початком засідання представник «Young european ambassadors and the network coordinators, in the framework of the ‘eu neighbours east’ project» Віктор Демко провів для учасників захопливу гру у форматі Kahoot. Переможцями вікторини на тему «Європейський союз для молоді» стали Софія Цюник (гр. УФФ-22с), Катерина Цимбал (гр. УФФ-23с) та Олександр Дармограй (гр. УФФ-13с ).

Під час першого пленарного засідання були розглянуті питання, що стосуються змін в економіці задля нормалізації екологічної ситуації, соціальних виплат біженцям, а також доцільності продовження будови проекту «Північного потоку – 2». Учасники активно дискутували, пропонували власні варіанти вирішення цих проблем, критикували один одного, але попри власні переконання, обстоювали інтереси держави, яку представляли.

Під час другого засідання були розглянуті проблемні питання стосовно необхідності трансформації програми Східного Партнерства, існування «заморожених» конфліктів на території Молдови, Грузії і України, а також торгівельної війни між США і Китаєм: застереження для ЄС.

У підсумку обговорень тематики учасники висловили свою позицію щодо внутрішньої політики в країнах формату Східного Партнерства й акцентували увагу не лише на необхідності контролю за впливом РФ на конкретні регіони, а й на потребі більш інтенсивного впровадження реформ в країнах-учасниках. Також студенти зазначили необхідність створення окремого європейського інтернет-простору в ЄС, який буде незалежним як від США, так і від Китаю.

Серед проектних рішень, які в кінцевому результаті були прийняті, можна виділити такі:  формування європейського інтернет-простору, створення спеціальної комісії з питань мігрантів, посилення та переформатування співпраці з країнами-учасницями Східного Партнерства, створення окремого консультаційного органу, який посилюватиме інституційну співпрацю між державами та урядом ЄС стосовно посилення чинних угод про асоціацію. Засідання завершилося спільним голосуванням щодо пропонованих проектних рішень.

Зі завершальним словом виступила Оксана Головко-Гавришева. Оксана Ігорівна поділилася приємними враженнями від проведеного заходу, зробила слушні рекомендації та коментарі щодо обговорюваних проблем, зокрема і того, що у прийнятті будь-якого рішення щодо політики ЄС слід враховувати компоненту з прав людини. Василь Зеленко зазначив, що посилення протекціонізму між ЄС, США та Китаєм загрожує подальшому розвитку світової економіки, яка перебуває на порозі наступної фінансово-економічної кризи.

Усі експерти та студенти дійшли спільної згоди щодо необхідності і надалі організовувати подібні заходи з проблематики європейської інтеграції. Формат таких зустрічей суттєво підвищує рівень компетенцій у студентів, а їхня ініціативність у поєднанні з досвідом представників експертного середовища допоможе усім спільно будувати проєвропейську успішну Україну.

Організатори заходу висловлюють щиру подяку керівництву факультету, студентам, експертам, партнерам та усім, хто долучився до проведення події.

Більше фото