Молоді знавці української мови взяли участь у  І етапі XVI Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика

Студенти гуманітарних і природничих факультетів і коледжів Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у І етапі XVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбувся 27 листопада 2015 року.

Цей престижний конкурс, започаткований відомим меценатом та українським патріотом Петром Яциком, має на меті утвердження державного статусу української мови та її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Щорічний Міжнародний конкурс з української мови названо на честь відомого канадського бізнесмена та мецената українського походження Петра Яцика (1921–2001) невипадково, адже саме Петро Яцик був ініціатором проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, яка об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та кошти для нагородженні його переможців. Вагомий внесок у фінансування конкурсу зробив і сам Петро Яцик.

З кінця 50-х років минулого століття значні кошти він спрямовував на реалізацію різноманітних наукових і культурних проектів української діаспори. Петро Яцик став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», виданої у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, який він профінансував, є англомовне видання монументальної праці Михайла Грушевського «Історія України-Руси».

Нагадаємо, що традиційно конкурс стартує 9 листопада, у День української писемності та мови, і проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний, загальноукраїнський. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови відбувся 2000 року. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу присвоєно ім’я Петра Яцика.

Світлини: Олександри Чури Більше фото