На базі Університету стартував ІІІ шаховий турнір пам’яті Володимира Бутурина

16 листопада 2023 року у Шаховому клубі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття ІІІ шахового турніру пам’яті Володимира Бутурина.

Учасників змагань привітала поетеса, перекладачка, журналістка, майстер ФІДЕ з шахів Ярина Сенчишин. «Щиро дякую Львівському національному університетові імені Івана Франка за те, що люб’язно надали нам можливість грати в шахи у цьому чудовому й святому для кожного львівського шахіста місці – у приміщенні Шахового клубу, де виросла я, де виросли інші присутні тут шахісти, які сьогодні себе почувають зачаровано. Дякую усім за те, що, незважаючи на всі складні обставини, в яких ми перебуваємо, приїхали до Львова – до міста з давніми шаховими традиціями. Сподіваюся, що кожен з Вас покаже тут свою найкращу гру», – зазначила Ярина Сенчишин.

Шахістка також пригадала основні віхи біографії Володимира Бутурина (1943-2020 рр.) – міжнародного майстра, переможця багатьох турнірів, Заслуженого тренера України, тренера низки видатних шахістів, серед яких –  Василь Іванчук, Марта Літинська, Йосиф Дорфман, Ірина Чолушкіна. Тренер багато років працював із шахістами з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, незрячими. Володимир Бутурин був справжнім лицарем шахів, надзвичайно світлою і доброю людиною, ерудитом, енциклопедистом.

Учасників турніру привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. «Цей турнір присвячено пам’яті видатної людини, яка все своє життя віддала не лише навчанню, науці та шахам, але передусім місією якого була допомога усім, хто цього потребує,  – зазначив проректор. – У цей складний час, коли наша держава перебуває у стані страшної війни, дякуємо нашим Героям, завдяки яким ми маємо можливість робити ту справу, яка, переконаний, дасть важливий поштовх для майбутнього нашої держави, адже ми пропагуємо спорт, який розвиває у наших дітях найкращі риси – логіку і критичне мислення».

До присутніх звернулася також українська шахістка, міжнародний гросмейстер, учениця Володимира Бутурина Марта Літинська: «Володимир Степанович був надзвичайно чесною людиною, відповідальною. Він хотів, щоб його учні знали абсолютно всі варіанти, які він розробляв. Він надзвичайно багато працював над шахами. Тому мені дуже приємно, що тут багато молодих людей. Я хочу побажати Вам цікавих шахових партій».

Старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту Святослав Попович також поділився спогадами про Володимира Бутурина: «Кажуть, що людина живе доти, доки її пам’ятають. Мені дуже приємно, що сьогодні в цій прекрасній залі ми вшановуємо Людину з великої літери, яку свого часу називали «совістю львівських шахів». Я мав честь бути вихованцем Володимира Степановича, він був моїм тренером».

Спогадами про Володимира Бутурина також поділилися міжнародний арбітр, тренер та майстер ФІДЕ Олександр Прохоров, керівник Ротарі Клубу «Львів-Леополіс» Ігор Кондрацький, голова громадської організації «Фонд реабілітації незрячих» Володимир Дурнєв та інші.

Надалі головний суддя турніру Іван Ільницький ознайомив учасників з регламентом та організаційною інформацією.

Після першого символічного ходу, який зробили Володимир Качмар та Марта Літинська, учасники зайняли місця за дошками і розпочалося шахове змагання. Зазначимо, що шахові змагання складатимуться з двох турнірів. А-турнір з класичним контролем часу 35 хвилин + 30 секунд на хід, триватиме упродовж 16-18 листопада. У ньому беруть участь 88 шахістів з майже 20-ти областей України. В-турнір з бліцу з контролем часу 3 хвилини + 2 секунди на хід, який відбудеться 19 листопада. У турнірі В, за попередніми даними, планують взяти участь понад сто шахістів.

Додамо, що організаторами та спонсорами турніру є громадська організація «Фонд реабілітації незрячих» за підтримки Ротарі Клуб «Львів-Леополіс», Марти Літинської, Ярини Сенчишин, Олександра Качура, колег та учнів Володимира Бутурина.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото