Відбувся загальноуніверситетський етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

15 листопада 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся загальноуніверситетський етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Через повітряну тривогу  захід, довелося відтермінувати і провести у дистанційному форматі з використанням платформи Zoom.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка започаткували ще у 2010 році, і відтоді вже традиційно у ньому щороку беруть участь юні поціновувачі творчості Великого Кобзаря. Він має на меті вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, а також виявлення  обдарованої  молоді, розвиток її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу та підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Цього року до участі у загальноуніверситетському етапі конкурсу зареєструвались 87 студентів з різних факультетів та з педагогічного фахового коледжу.

Під час відкриття конкурсу до учасників звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. «Вітаю усіх студентів, які вирішили взяти участь у цьогорічному конкурсі. Бажаю, аби це рішення принесло кожному з Вас новий важливий досвід, натхнення та позитивні враження. Нагадую, що кожен з нас повинен робити все можливе, аби бути міцним тилом для наших воїнів. Наше завдання – сумлінно виконувати свою роботу, навчатися, підтримувати армію, а також плекати рідну українську мову, вивчати творчість відомих українських письменників, одним з яких є Тарас Шевченко. Ще раз бажаю Вам успіхів та творчої іскри», – зазначив Володимир Качмар.

Привітав учасників конкурсу в.о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний, побажавши натхненно виконати поставлене творче завдання, адже «будь-яка перемога над собою – це велика перемога».

Надалі до учасників звернулася голова журі конкурсу, доцентка кафедри української мови імені професора Івана Ковалика Ірина Кузьма, яка пояснила всі організаційні питання та представила учасникам теми конкурсних робіт. Так, конкурсантам запропонували 10 тем для есе, серед яких потрібно було вибрати одну і висвітлити її у прозовій формі. На виконання цього завдання учасники мали 1 годину. Серед запропонованих – теми, що стосуються осмислення національної ідеї крізь призму творчості Кобзаря, аналіз жіночих постатей у поезії Шевченка, роль поета у сучасній літературі та інші теми, які спонукають глибинно зрозуміти смисли багатогранної творчості Українського Генія.

За результатами перевірки конкурсних робіт студентів висококваліфіковане журі визначить переможців, які матимуть нагоду взяти участь у наступному етапі конкурсу.