Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу

15 листопада 2023 року з робочим візитом Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу. Під час перебування в Університеті іспанський дипломат зустрівся з керівництвом Університету, поспілкувався з викладачами кафедри французької та іспанської філологій, а також прочитав для студентів відкриту лекцію про роль Іспанії у міжнародних відносинах сьогодення.

Спершу Рікардо Лопес-Аранда Хагу зустрівся із проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського університету Сергієм Різником. У зустрічі, присвяченій обговоренню перспектив поглиблення співпраці Університету та Посольства, також взяли участь радник Посольства з питань культури Хав’єр Фуентес Леха, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський, завідувачка кафедри французької та іспанської філологій Зоряна Піскозуб, керівниця відділу міжнародних зв’язків Любов Чапляк та представники Офісу міжнародного товариства українсько-іспанської дружби.

Під час діалогу Рікардо Лопеса-Аранди Хагу та Сергія Різника йшлося про реалізацію спільних освітніх, наукових та просвітницьких проєктів, а також про підтримку ініціатив Львівського університету, спрямованих на допомогу ветеранам російсько-української війни.

Привітавши іспанських дипломатів у Львівському університеті, Сергій Різник висловив вдячність Королівству Іспанія та всьому іспанському народові за підтримку України у протистоянні російському агресору, а Посольству – за багаторічну плідну співпрацю з Львівським університетом.

«Ми прагнемо взаємовигідної співпраці. Львівський університет готовий долучатися своїми інтелектуальними та науковими ресурсами до ініціатив Посольства та іспанських закладів вищої освіти. Водночас ми звертаємося до наших іспанських академічних партнерів і до Вас із проханням долучитися до боротьби проти російської пропаганди в освітньому та науковому середовищі Європи, зокрема й Іспанії. Ми вже понад півтори роки успішно ведемо таку боротьбу і  маємо розуміння зі сторони наших іспанських партнерів, але цю роботу потрібно продовжувати», – зазначив Сергій Різник, а також ознайомив іспанських дипломатів із планами створення на базі Спорткомплексу Університету осередку реабілітації ветеранів російсько-української війни.

Рікардо Лопес-Аранда Хагу ознайомив учасників зустрічі із тією багатоаспектною допомогою, яку фактично з перших днів повномасштабного російського вторгнення Іспанія надає Україні. Відтак, Надзвичайний і Повноважний Посол позитивно оцінив ініціативу створення осередку підтримки ветеранів у Львівському університеті, зазначивши, що влада Іспанії може розглянути можливість підтримки реалізації такої ідеї.

«Ми усвідомлюємо важливість Львівського університету для культурного та економічного розвитку України, тому прагнемо й надалі розширювати простір нашої співпраці. Зараз це важливо і для України, і для Іспанії, особливо у контексті російської агресії, яка є не лише агресією військовою, а й нападом на нашу культуру і цінності», – наголосив Рікардо Лопес-Аранда Хагу.

Також дипломат запевнив, що Іспанія і надалі буде підтримувати Україну: «Мені надзвичайно легко бути представником Іспанії в Україні, адже наше громадянське суспільство, відчуваючи велику симпатію до українців, постійно підштовхує владу ще активніше підтримувати Україну у боротьбі за свободу та незалежність».

Після зустрічі із адміністрацією Університету представники Посольства Іспанії відвідали факультет іноземних мов та кафедру французької та іспанської філологій. На зустрічі з деканом факультету Любомиром Бораковським йшлося про численні питання, зокрема, імплементацію спільних українсько-іспанських перекладацьких проєктів і посилення академічної мобільності викладачів та студентів-іспаністів. Любомир Бораковський  подякував панові Послу за міцну співпрацю, яка є плідною та відчутною для факультету й висловив сподівання на успішну реалізацію нових цікавих проєктів. Натомість Рікардо Лопес-Аранда Хагу відзначив важливу роль факультету та кафедри, завдяки яким студенти отримують високий рівень знань, що дає їм можливість успішно навчатися в університетах Іспанії.

Зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла та радника з питань культури з викладачами кафедри французької та іспанської філологій пройшла в теплій та доброзичливій атмосфері. Завідувачка кафедри Зоряна Піскозуб зазначила, що такі зустрічі спонукають викладачів до ще більш результативної праці та висловила впевненість, що завдяки участі Львівського університету в Альянсі європейських університетів (EC2U), співпраця з іспанськими університетами знайде своє цілком конкретне втілення в проведенні спільних наукових конференцій, читанні лекцій, публікації спільних наукових статей. Відзначаючи високий рівень викладацького складу, представники Посольства подарували кафедрі 150 екземплярів методичної літератури провідних іспанських видавництв, необхідної викладачам при підготовці до занять.

Після цього студенти факультету іноземних мова та факультету міжнародних відносин мали чудову нагоду прослухати у Дзеркальній залі Університету цікаву лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопеса-Аранди Хагу на тему «Іспанія у міжнародних відносинах сьогодення». На жаль, повітряна тривога внесла свої корективи у запланований захід. Проте, іспанські дипломати продовжили розповідь вже в укритті, а численні студенти були вдячні за детальний аналіз становища Іспанії в сучасному світі та про іспансько-українські відносини.

Світлини: Олега Вівчарика, Ярини Пришляк та учасників зустрічі Більше фото