На факультеті культури і мистецтв відбулися творчі конкурси

Згідно з Правилами прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка у 2024 році, упродовж 16-18 липня 2024 року відбулися творчі конкурси для вступників на місця державного замовлення на освітні програми факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Так, творчі конкурси відбулися на освітні програми «024 Хореографія», «026 Сценічне мистецтво (Акторське мистецтво драматичного театру і кіно)» та «026 Сценічне мистецтво (Театрознавство)». Традиційно розповідаємо про те, як відбувалися творчі конкурси і які таланти цьогоріч демонстрували вступники.

Творчий конкурс для вступу на ОП «024 Хореографія» передбачав, зокрема, перевірку володіння хореографічною технікою, відчуття ритму, слухові навики, ступеня акторської майстерності і здатність до хореографічного втілення художнього образу. Вступники беруть участь у танцювальному уроці, демонструють виконання власного танцювального етюду, а також хореографічного номера на запропоновану тему.

Вже третій рік поспіль наші абітурієнти мають можливість вступати на освітню програму «025 Музичне мистецтво (Хорове диригування)», яка є однією з найновіших на факультеті. Цьогоріч вступники традиційно вражали членів журі своїми вміннями і талантами. Творчий конкурс передбачав диригування одного твору та виконання одного твору на музичному інструменті, виконання пісні (а саpреllа або зі супроводом) і, звичайно, перевірку теоретичних знань і рівня розвитку різних видів музичного слуху.

Яскравим і динамічним був творчий конкурс для вступників на ОП «026 Сценічне мистецтво (Акторське мистецтво драматичного театру і кіно)». Так, програма творчого конкурсу складалася з репертуару: уривок з прозового твору, вірш, байка, монолог з п’єси, виконання народної пісні, танцю та етюду на психофізичну дію без слів. Програму творчого конкурсу абітурієнти добирали за власним вибором.

Творчий конкурс для вступників на ОП «026 Сценічне мистецтво (Театрознавство)» проводили в один етап, який передбачав написання самостійної творчої роботи на основі інтерв’ю із театральним митцем (актором, режисером), яке відбувається в аудиторії у день іспиту. Упродовж години спілкування абітурієнти намагалися скласти для себе якнайповніше та якнайвиразніше уявлення про творчу особистість, її світогляд, деталі біографії. Завдання вступника – написати письмову роботу довільного жанру (інтерв’ю, есе, статтю тощо), в якій необхідно виявити розуміння та знання мистецтва театру, здатність розкривати особливості індивідуальності митця, точно фіксувати та відтворювати інформацію.

Вступна кампанія у Львівському національному університеті імені Івана Франка триває. Факультет культури і мистецтв запрошує абітурієнтів, які пройшли конкурсний відбір, реєструвати заяви, виконати вимоги до зарахування та доєднатися до мистецького осередку факультету.

Абітурієнти, які вступають за кошти фізичних та/або юридичних осіб, мають нагоду ще до 25 липня зареєструватися на творчі конкурси за освітніми програмами «024 Хореографія», 025 Музичне мистецтво (Хорове диригування), 026 Сценічне мистецтво (Акторське мистецтво драматичного театру і кіно)», «026 Сценічне мистецтво (Театрознавство)» та спробувати свої сили в одному із видів мистецтв.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото