На філософському факультеті відбулася зустріч-реквієм пам’яті Героя Небесної Сотні Сергія Кемського

Зустріч-реквієм пам’яті Героя Небесної Сотні, випускника Львівського університету Сергія Кемського відбулася 25 лютого 2019 року в ауд. 201 філософського факультету. Викладачі і колеги поділилися спогадами про Героя, а небайдужі студенти ще раз нагадали усім про трагічні події лютого 2014 року, коли внаслідок розстрілів на Майдані Незалежності в Києві загинули 107 беззбройних мітингувальників.

Сергій Кемський здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка у 2005 році. Він народився і виріс у Керчі, закінчив там середню школу і в 1999 році вступив до Львівського університету. Крім політології, мріяв про журналістику. Ймовірно, саме тут остаточно сформувалися його світогляд і життєва позиція – діяльного патріота й водночас безоглядного ідеаліста.

16 лютого 2014 року – тоді Сергій Кемський востаннє бачився з батьками. Він на кілька днів приїхав додому і, як згадує його мама Тамара Гаврилівна, весь вечір не відходив від ноутбука, безперестанку щось друкуючи. Тільки після смерті сина мама зайшла на його Фейсбук-сторінку й дізналася, що в ті дні він написав вірш «Агов, Майдане», в якому висловив своє ставлення до протестного руху. А далі були страшні дні і ночі 18-20 лютого, коли на Майдані майже безперервно тривали бої. Сергій Кемський весь цей час перебував у наметовому містечку, допомагав виносити поранених, аж поки 20 лютого його самого не наздогнала куля снайпера.

Присутні на зустрічі-реквіємі вшанували пам’ять усіх загиблих на Майдані хвилиною мовчання. Декан філософського факультету Людмила Рижак звернулася до студентів та працівників з коротким словом-спогадом про вихованця факультету, наголосивши, що Університет намагається належно вшановувати свого Героя. Зокрема ще в лютому 2015 року на філософському факультеті було відкрито іменну аудиторію Сергія Кемського (ауд. 201, в якій, власне, й відбувалася зустріч. – Ред.), а впродовж трьох останніх років найуспішніші студенти факультету отримують премію імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського.

Цього року її отримав студент другого курсу Юрій Недзельський. Голова Профбюро студентів філософського факультету Микола Спересенко, вручаючи премію імені Сергія Кемського, закликав учасників зустрічі-реквієму ніколи не забувати про подвиг Героїв Небесної Сотні, адже їхня смерть стала точкою неповернення до старого життя, загрузлого в неправді й самообмані.

Спогадами про студентські роки Сергія Кемського та міркуваннями про природу життєвого вибору молодої людини поділився завідувач кафедри теорії та історії політичної науки, професор Валерій Денисенко. Із натхненною промовою виступив голова Асоціації політологів Львівщини «Поліс» Степан Рішко. А однокурсниця Сергія Кемського, активна учасниця Революції Гідності Олександра Сорокопуд розповіла студентам про дух і побут Майдану, спробувавши розкрити сучасній молоді екзистенційний характер доленосних подій зими 2013-2014 року.

На високій музично-поетичній ноті завершив зустріч-реквієм студент другого курсу напряму «Філософія» Віктор Добко, який надзвичайно проникливо виконав пісню «Засвіти для мене». Його схвильоване і щире звернення до друзів-студентів змусило багатьох із них вкотре замислитися про власну життєву позицію і персональну відповідальність за долю всієї країни.