На фізичному факультеті презентували нову освітню програму

13 квітня 2020 року на фізичному факультеті Львівського університету провели онлайн-зустріч з абітурієнтами, у якій взяли участь заступник декана фізичного факультету з наукової і навчально-виховної роботи, доцент кафедри фізики твердого тіла Олег Бовгира, завідувач кафедри теоретичної фізики, професор Володимир Ткачук, доцент кафедри теоретичної фізики Христина Гнатенко і відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Захід модерувала працівниця Відділу маркетингу та комунікації Марія Цінцадзе.

Фізичний факультет Львівського університету має потужний науковий потенціал, адже підготовку здобувачів вищої освіти здійснюють відомі фізики, лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужені працівники освіти України.

Заступник декана фізичного факультету Олег Бовгира продемонстрував майбутнім абітурієнтам презентацію про факультет і розповів про особливості навчального процесу та освітні програми, за якими здійснюють підготовку студентів. Зокрема Олег Вікторович представив майбутнім абітурієнтам спеціальності, на які можна вступати у 2020 році – «104. Фізика та астрономія / Фізика та астрофізика»; «104. Фізика та астрономія / Комп’ютерна фізика»; «104. Фізика та астрономія / Квантові комп’ютери та квантове програмування»; «105. Прикладна фізика та наноматеріали / Комп’ютерні технології в прикладній фізиці. Нанофізика та наноматеріали», «014. Середня освіта. Фізика».

Олег Вікторович розповів, що на факультеті функціонують шість кафедр –  астрофізики, експериментальної фізики, загальної фізики, теоретичної фізики, фізики металів, фізики твердого тіла. Безперечною перевагою для студентів є те, що факультет має сучасні навчальні та науково-дослідні лабораторії, комп’ютеризовані аудиторії з мультимедійним обладнанням.

Студенти-фізики мають можливість навчання і проходження практики в унікальних структурах – Астрономічній обсерваторії та Науково-технічному центрі низькотемпературних досліджень. До слова, НТНЦНД – єдине місце у Західній Україні, де можна проводити наукові експерименти при температурах, близьких до абсолютного нуля. Щодо Астрономічної обсерваторії, то її науково-дослідний комплекс апаратури для вивчення штучних небесних тіл ближнього космосу включено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України.

Зі школярами також поспілкувався завідувач кафедри теоретичної фізики, професор Володимир Ткачук. Володимир Михайлович зазначив, що цьогоріч на фізичному факультеті вперше здійснюватимуть підготовку здобувачів вищої освіти за новою освітньою програмою «Квантові комп’ютери та квантове програмування», яка допоможе студентам здобути ґрунтовні знання у галузі квантових обчислень. Володимир Михайлович пояснив, чому саме зараз квантове програмування є надзвичайно актуальним – у жовтні 2019 року науковці компанії «Google» заявили про досягнення квантової переваги – квантовий комп’ютер за 200 секунд виконав задачу, для розв’язання якої звичайному комп’ютеру необхідно 10 тисяч років. Відтак, вже незабаром квантові комп’ютери матимуть перевагу над класичними у розв’язанні задач оптимізації, машинного навчання, криптографії та кібербезпеки, моделювання молекул. Відповідно, ринок праці потребуватиме висококваліфікованих фахівців, які зможуть забезпечити роботу з такою технікою.

Безперечною перевагою є те, що студенти отримають не лише важливу теоретичну базу, а й матимуть можливість практичної підготовки, у тому числі й доступ до квантових комп’ютерів, які розроблено великими світовими компаніями, зокрема компанією «IBM». Важливо також те, що навчальний план складають спільно з ІТ-фахівцями. Написанням курсових проєктів керуватимуть викладачі, які вже мають наукові досягнення у галузі квантової інформації, а також ментори з ІТ-корпорацій. Власне так у процесі підготовки наукової роботи студент зможе отримати безцінний досвід спілкування з фахівцями.  Не менш важливим елементом практичної підготовки є те, що програму підтримує одна з провідних ІТ-компаній України “Softserve”, що дозволить студентам отримати практичні поради від потенційного роботодавця.

Володимир Ткачук наголосив, що в Україні це перша освітня програма такого типу для підготовки бакалаврів. Щодо світової практики, квантове програмування вивчають в Оксфордському університеті (Велика Британія), Університеті Ватерлоо (Канада), Університеті Корнелла (США).

До школярів звернулася і доцент кафедри теоретичної фізики Христина Гнатенко, яка поділилася інформацією про наукову роботу на факультеті. Христина Павлівна закликала усіх старшокласників, які мріють про цікаве, захопливе і творче студентське життя, вступати саме на фізичний факультет, адже навчання тут – це щоденні відкриття й винаходи, важливі дослідження і можливість постійного саморозвитку та самовдосконалення.

Традиційно майбутніх абітурієнтів проконсультував відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський, який повідомив про важливі деталі щодо можливих сценаріїв проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Юрій Ігорович розповів про умови та етапи вступу до закладу вищої освіти, нагадавши про можливість дистанційної консультації від представників приймальної комісії Університету. Для того, щоб її отримати, необхідно надіслати свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts/.

Ця зустріч стала шостою у циклі профорієнтаційних вебінарів «Вступ – 2020 online». Вже у вівторок, 14 квітня, запрошуємо усіх на знайомство з факультетом журналістики в онлайн-режимі.