Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії прочитав лекцію студентам-журналістам

12 вересня 2022 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський прочитав онлайн-лекцію студентам факультетів журналістики, міжнародних відносин, філологічного, юридичного, механіко-математичного факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка. Лекцію організувала доцентка кафедри зарубіжної преси Ольга Квасниця в рамках курсу «Японознавчі студії: геополітичний, культурологічний та медійний аспекти».

Упродовж онлайн-зустрічі Сергій Корсунський розповів молодим журналістам про Японію, зосередившись на її світоглядних, культурних та політичних особливостях. Зокрема, у виступі дипломата йшлося про світоглядні орієнтири японців,  їхню організацію праці та розвиток технологій. Окрему увагу Сергій Корсунський присвятив питанню допомоги Японії у повоєнній відбудові України, а також можливостям, які надає Японія для українських студентів.

«Вперше в історії Японії ця країна надала допомогу армії іншої країни – України. Вперше в історії Японії у їхньому парламенті виступив іноземний лідер – Президент України Володимир Зеленський. Японія насправді багато нам допомогає. Ідеться передусім про допомогу на дипломатичному фронті. Водночас за час війни Японія прийняла понад 1800 українців, яких тут не називають біженцями, бо вони є евакуйованими особами. Це абсолютний прецедент, бо Японія є однією з найбільш закритих країн світу. Щодо студентства, то близько 350 студентів з різних ЗВО України навчаються у японських університетах», – зазначив Посол.

Другу частину зустрічі присвятили обміну думками, тож всі охочі студенти поставили свої запитання Надзвичайному і Повноважному Послові України в Японії Сергієві Корсунському, які стосувалися, зокрема, й навчання українських студентів у Японії.

«Близько 35-ти японських університетів відкрили двері для українських студентів. Наша співпраця має великий потенціал. Вивчення японської мови, зацікавлення японською культурою працюють на розвиток стратегічних відносин між Україною та Японією», – переконаний дипломат.