Відбувся національний круглий стіл «Українські заклади вищої освіти під час війни: історії очевидців, думки лідерів, роздуми про майбутнє»

Сьогодні, 20 травня 2022 року, за ініціативи Інноваційного університету та Сумського національного аграрного університету відбувся національний круглий стіл «Українські заклади вищої освіти під час війни: історії очевидців, думки лідерів, роздуми про майбутнє», в рамках якого близько 100 представників з різних куточків України поділилися досвідом роботи університетів в умовах воєнного стану та функціонування освітніх закладів безпосередньо в зоні активних бойових дій.

Зустріч була поділена на такі змістові частини: «Національна освітня політика в умовах війни», «Університети на території бойових дій: бачення майбутнього розвитку», «Університети та волонтерська діяльність», «Підведення підсумків «ІІ Зимової школи»».

В рамках третьої частини «Університет та волонтерська діяльність» ЛНУ ім. Івана Франка представив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, який розповів про різні благодійні ініціативи Університету, які вже вдалось втілити, а також ті, які зараз саме на етапі реалізації. Зокрема, йшлося про створення «Цифрового архіву прав людини», який фіксує та структуризує візуальні документи про порушення прав людини, вчинені росією в Україні; надання безплатного доступу представникам усіх ЗВО України до «Курсів вдосконалення викладацької майстерності», створення на базі гуртожитку №8 та Наукової бібліотеки штабів гуманітарної допомоги, започаткування безкоштовного практичного онлайн-курсу «Українська мова: основи успішної комунікації», призначеного для всіх, хто має намір  удосконалити навички використання української мови тощо.

Також проректор згадав про ініціативи на інформаційному фронті.  «При Університеті було ініційовано групи «Цифрове студентське посольство», «Координаційний центр перекладу», «Google-відгуки», «ТікТок-армія», «Вікіпедисти ЛНУ ім. Івана Франка», які працюють над поширенням правдивої інформації про воєнні дії в Україні українською та іноземними мовами», – наголосив проректор.

Такі зустрічі є надзвичайно потрібними у воєнний час, адже дають можливість зрозуміти, яку силу має навіть один університет в боротьбі з ворогом, а також відчути єдність спільнот закладів вищої освіти з різних куточків нашої прекрасної країни.

Слава Україні!

Більше фото