Науковці Львівського університету долучились до створення Стандарту державної мови «Українська мова як іноземна»

Днями Національна комісія зі стандартів державної мови схвалила текст Стандарту державної мови «Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1 – С2». Над створенням цього важливого документу тривалий час активно працювала спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли провідні науковці та мовознавці України, серед яких ‒ старша викладачка кафедри українського прикладного мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, голова робочої групи Олександра Антонів. Координувала робочу групу членкиня Національної комісії зі стандартів державної мови, доцентка кафедри українського прикладного мовознавства Данута Мазурик.

До складу авторів Стандарту також увійшли науковці з інших провідних наукових установ України, зокрема, наукова співробітниця відділу україністики Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Галина Бойко та кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри філології Українського католицького університету Олена Синчак. До кропіткої роботи над Стандартом долучились вчені Інституту української мови НАН України, які виважено і надзвичайно відповідально опрацювали проєкт Стандарту, підтримали його та дали високу оцінку роботі авторів.

Як зазначають автори документу, створення Стандарту було ґрунтовним, копітким, ретельним і досить тривалим процесом, який тепер вийшов на завершальну стадію. Попереду ‒ процедура погодження і державної реєстрації Стандарту державної мови як нормативного документа, що також стане для Міністерства юстиції України першим досвідом такої роботи, адже мовних стандартів органи влади в Україні ще не реєстрували.

Автори документу переконані, що Стандарт державної мови «Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1 – С2» буде надійним підґрунтям для тих, хто викладає українську мову в усьому світі, укладає підручники та посібники, створює тести з української мови як іноземної, розробляє навчальні програми, організовує школи та курси для всіх охочих вивчити українську мову.