Завершилося навчання у «Школі лідерства. Управління університетом 2.0»

Зовсім нещодавно завершилося навчання у «Школі лідерства. Управління університетом 2.0». Це унікальна ініціатива Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з компанією «SoftServe» та Львівською бізнес-школою УКУ, яка вже вдруге гуртує мотивованих представників академічного середовища. Школа спрямована на актуалізацію вмінь у сфері управління освітніми процесами й впровадження нових методів і підходів до вищої освіти в цілому. Власне, цього разу, в час пандемії та війни, виникало чимало перешкод на шляху як організаторів, так і учасників, проте саме велике прагнення вивести освіту в Україні на новий рівень мотивувало кожного із причетних до Школи пройти цей марафон, тривалістю 12 місяців. Проректори, декани, гаранти освітніх програм, завідувачі кафедр, керівники підрозділів, викладачі кращих університетів України: Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка» та IT Step University – разом з однією з найуспішніших бізнес-шкіл України створили феноменальну атмосферу  навчання, взаємозбагачення та розвитку спільних проектів.

Під час закриття школи до присутніх звернувся проректор Львівського університету Віталій Кухарський: “Вже другий успішний випуск Школи лідерства свідчить, що ми рухаємося в правильному напрямку, адже сучасний Університет – це високий рівень освітніх послуг, наукових досліджень, які стають можливими завдяки успішному менеджменту, правильному маркетингу, нетворкінгу та ще низці складових. Саме завдяки таким проєктам, як «Школа лідерства. Управління університетом 2.0», ми маємо змогу здобути всі потрібні знання та навички, аби реалізувати свої ініціативи. І саме ці ініціативи стануть вагомими не лише для долі освітніх установ, які представляють учасники, а й для майбутнього української освіти загалом. В рамках І Школи лідерства у Львівському університеті були започатковані інноваційні освітні програми: «Статистичний аналіз даних», «Високопродуктивний комп’ютинг», «Кібербезпека» – розпочато низку успішних зимових та літніх ІТ-шкіл, що збирають тисячі учасників, створений Центр маркетингу та розвитку. Тож вірю, що й другий набір зможе сповна реалізувати представлені проєкти на практиці в освітньому середовищі”.

Із завершенням навчання присутніх також привітав один із засновників та член ради директорів компанії «SoftServe», Голова наглядової ради Львівського університету Тарас Кицмей. «Наша компанія як одна із лідерів ІТ-ринку завжди готова підтримувати освітні ініціативи, адже саме за ними майбутнє, саме вони відкривають широкі можливості і для студентів, і для викладачів по всій Україні. Переконаний, що «Школа лідерства. Управління університетом 2.0» вже дала добрі результати, адже кожен із представлених проєктів вартий уваги і є таким, що або вже вніс позитивні зміни у розвиток університетів, або зробить це в найближчому майбутньому», – зазначив Тарас Володимирович.

Проєкт тривав з вересня 2021 року до вересня 2022 року та містив такі модулі:

  •       Модуль 1. Університет як система. Лідерство в період змін
  •       Модуль 2. Стратегія розвитку та маркетинг університету
  •       Модуль 3. Управління фінансами для навчального закладу
  •       Модуль 4. Управління людьми та командна робота
  •       Модуль 5. Проєктний менеджмент в управлінні освітніми програмами
  •       Модуль 6. Комунікація: інструмент персональної та професійної ефективності Школа лідерства 2.0

В рамках вище зазначеної програми учасники впродовж року навчання у Школі мали змогу почути про лідерство та інновації, стратегічне мислення й маркетинг; розібратися з питаннями доходів, витрат та джерел фінансування в освітній сфері, різними формами бюджетування в університетах; проаналізувати досвід побудови нових успішних освітніх програм; удосканалитися в управлінні та командній роботі із проєктами; підвищити ефективність комунікації тощо. Програма Школи була побудована таким чином, аби дати учасникам необхідні навички та знання для впровадження змін на різних рівнях освітніх установ. Протягом навчання учасники працювали у 14 групах із власними проєктами, які планують втілювати у своїх університетах. Наприкінці навчання кожна команда успішно захистила свої напрацювання, які стосувалися корпоративної культури Університету, психології бізнесу та управління, інтеграції інформаційного середовища університету та інших важливих для освіти тем. 

Висловлюємо щиру вдячність нашим партнерам: ІТ-компанії «SoftServe» та Львівській бізнес-школі УКУ – адже саме завдяки нашій черговій співпраці лідери та агенти змін університетів мали можливість покращити та реалізувати свої непересічні ідеї.

Віримо, що зовсім скоро усі згадані проєкти будуть успішно втілені й стануть прикладом для багатьох закладів освіти України та світу.

Більше фото