Науковці Львівського університету взяли участь у «Розмові про сенси»

15 серпня 2024 року представники Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь в освітній зустрічі «Розмова про сенси», яка відбулася у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. У сенсотворчій бесіді, яка вже вчетверте відбулася у Львові, взяли участь освітяни Жовківщини та інших громад області, представники місцевої влади, духовенства, психологи та психотерапевти, а також культурологи та митці.

Організаторами події став відділ освіти Жовківської міської ради у партнерстві з Львівським національним університетом імені Івана Франка за підтримки дирекції Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Зустріч освітян розпочалася із музичного привітання у виконанні української співачки Олесі Левків.

Із вітальним словом до учасників зустрічі звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету, професор Володимир Качмар. Володимир Михайлович наголосив на важливості проведення цього заходу й зауважив, що такі зустрічі можливі завдяки зусиллям Збройних Сил України, які щодня невпинно наближають нашу перемогу над ворогом.

«Тематика сьогоднішньої бесіди є надзвичайно важливою, адже присвячена сенсам та особистості людини в цілому. Символічно, що у заході беруть участь освітяни – вчителі, які є саме тими людьми, які закладають глибокі сенси у вихованні молодої особистості, допомагають їм стати справжніми людьми, шанувати свої традиції, мову, культуру, закладають розуміння національної ідентичності. Варто також наголосити, що важливо бути людиною і сьогодні це має особливий зміст для українців, адже в час війни і важких випробувань наш народ продемонстрував неабияку витривалість, мужність і став надзвичайно потужним. Львівський університет й надалі сприятиме організації таких сенсотворчих бесід, даючи можливість обговорити найважливіші сенси людського буття», ‒ наголосив Володимир Качмар.

Присутніх привітав директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска, який окреслив актуальність проведення такого заходу для освітян області. «Вітаю Вас із чудовою нагодою поспілкуватися про сенси. Сподіваюся, що ця бесіда матиме продовження на наступній конференції, на якій ми плануємо порушити тему, пов’язану з цінностями, які закладали наші попередники, а також обговорити ті, які сьогодні декларуються і які ми насправді виховуємо», ‒ зазначив Олег Володимирович.

До відкриття зустрічі долучився міський голова Жовкви Олег Вольський, який наголосив на приємності стати співорганізатором цієї події. «Сьогодні – особливий день для кожного учасника нашої зустрічі, адже вже вчетверте ми організовуємо таку освітню бесіду, в якій беруть участь не лише освітяни Жовківської громади, але й усі зацікавлені представники інших громад. Сьогодні ми обговорюємо відчуття і сенси людського буття, які завжди актуальні, вони не минають і залишаються назавжди», ‒ висловив переконання Олег Вольський.

Олег Вольський висловив подяку організаторам заходу і його учасникам, а також вручив подяки за плідну співпрацю, небайдужість до розвитку та виховання талановитої молоді та вагомий особистий внесок у формування інтелектуальної еліти української нації співорганізаторам «Розмови про сенси», зокрема, директорові Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олегові Пасці, проректорові з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимирові Качмару та завідувачці кафедри радіомовлення і телебачення ЛНУ ім. Івана Франка, в.о. голови комісії освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради Парасковії Дворянин.

Надалі усі учасники заходу мали нагоду послухати лекцію доцентки кафедри психології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, ректорки Українського вільного університету в Мюнхені Лариси Дідковської на тему «Людина перш за все».

Також під час зустрічі її учасники взяли участь в «Освітньому діалозі про важливе», який відбувся за участі духовенства, освітян, митців та психотерапевтів. В межах заходу освітяни також прослухали мотиваційну лекцію від професора кафедри класичної філології Львівського університету, відомого письменника Андрія Содомори за модеруванням Парасковії Дворянин та лекцію на тему «Українська інтелігенція в постатях». На завершення учасники зустрічі взяли участь в обговоренні запропонованих тем та окреслили їхню актуальність і важливість для українського суспільства.

Світлини: Олени Шегди та Львівської обласної ради Більше фото