Нові горизонти співпраці між Щецінським та Львівським університетами

Упродовж 23-24 травня 2024 року делегація факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка  у складі заступниці декана факультету журналістики Наталії Шайди, в.о. завідувача кафедри теорії і практики журналістики Мар’яна Лозинського, доцента кафедри української преси і шеф-редактора журналу «Універсум» Олега Романчука взяла участь у тристоронньому Міжнародному науковому семінарі «Громадянське суспільство і розвиток демократії. Виклики для журналістської освіти».

Семінар відбувся за участі науковців і журналістів-практиків провідних медіа Польщі, Німеччини та України. Зокрема, учасниками заходу були представники таких медіа як «Радіо Свобода», «Frankfurter Allgemeine Zeitung», «Deutsche Welle» та ін. Під час семінару його учасники порушили важливі питання розвитку журналістської освіти, свободи слова і реалізації професійних обов’язків журналіста в умовах війни. Тема війни і розвитку громадянського суспільства була наскрізною у всіх секціях конференції, а родзинкою цього наукового заходу стала виставка світлин з воєнного Києва «Весна Жаху» студента факультету журналістики Маркіяна Вачкова. Виставку організувала кафедра радіомовлення і телебачення факультету журналістики під керівництвом завідувачки кафедри й авторки ідеї Парасковії Дворянин. Делегація привезла виставку з собою, щоб показати польській аудиторії.

Окрім того, команда факультету журналістики зустрілася з представниками влади Щецінського університету – Ректором, професором Вальдемаром Тарчинським та проректором з наукової роботи, професором Анджеєм Скрендо. В межах зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці між університетами та підписали угоду щодо проходження українськими студентами журналістської практики у Польщі.

Науковий семінар став цікавим досвідом для української сторони і відкрив нові горизонти міжнародної  співпраці між Щецінським та Львівським університетами.

Світлини: учасників делегації Більше фото