Одну з вулиць Миколаєва перейменували на честь професора Університету Леонтія Войтовича

Відповідно до рішення Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області від 4 вересня 2024 року «Про перейменування вулиці Ринок в м. Миколаєві» вулицю Ринок у Миколаєві перейменували на вулицю Леонтія Войтовича.

Відомий український історик-медієвіст, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського університету Леонтій Вікторович Войтович відійшов у Вічність 7 лютого 2023 року.

У Миколаєві Леонтій Войтович закінчив місцеву середню школу у 1967 році. І саме тут, серед мальовничих краєвидів Миколаєва на Дністрі, почали закладатися основи наукових і пізнавальних обріїв вченого. З середини 1990-х років Леонтій Войтович працював на керівних посадах на Миколаївщині Львівської області, зокрема, був першим заступником голови райдержадміністрації та голови районної ради.

У 1994 році захистив дисертацію кандидата історичних наук, а у 2001 році – дисертацію доктора історичних наук. Був автором більше тридцяти монографій з історії Русі, генеалогії правлячих династій Європи та Золотої Орди, етногенезу киримли, військової історії. За понад сорок років наукової діяльності видав понад 600 наукових праць. У 2002–2006 роках працював професором кафедри давньої історії України та архівознавства, з 2006 року – завідувачем кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету імені Івана Франка.