Ректор і студентські лідери поспілкувалися про  актуальні питання освітньо-наукового процесу

22 листопада 2023 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник провів зустрічі зі студентами – новообраними головами студентських рад факультетів і коледжу, а також членами Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету. Зустрічі відбулися задля ближчого знайомства студентів із адміністрацією Університету, а також з метою обговорення важливих питань, які турбують активних здобувачів освіти. Зустрічі з університетською молоддю відбулися за участі проректорів Університету.

Насамперед під час діалогів Володимир Мельник наголосив на важливості спільного і злагодженого вирішення усіх питань, які впливають на перебування та розвиток молодої людини в Університеті. Звертаючись до представників студентського самоврядування та Наукового товариства, Ректор зазначив, що важливим завданням в контексті злагодженої роботи Університету є якісна співпраця студентських організацій та керівництва.

«Сьогодні ми проводимо такі зустрічі із молоддю з метою кращого розуміння механізмів вирішення важливих питань і проблем, які турбують студентство. Закликаю Вас не боятися звертатися до адміністрації Університету з ідеями, пропозиціями, а також питаннями, які потребують вирішення. До співпраці відкриті усі структурні підрозділи Університету, адже перед нами є спільна мета: працювати над вдосконаленням якості освіти та освітнього процесу, здійснювати оновлення освітніх програм та розвивати і популяризувати наукову діяльність серед молоді, аби зрештою формувати мислячу молоду творчу і національно свідому людину, закладати фундамент розвитку українського суспільства», ‒ наголосив Володимир Петрович.

Під час зустрічей молоді науковці та голови студентських рад порушили найбільш актуальні питання організації наукового й освітнього процесу, а також проблем, які, зокрема, стосувались соціальної, господарської та інших сфер життєдіяльності Університету.

Одним із важливих питань, на якому акцентували увагу студенти – доцільність розширення студентського містечка, адже потреба у додатковому розміщенні студентів з інших міст та областей щороку стає  все актуальнішою. У цьому контексті Ректор наголосив, що реалізація такого проєкту для Львівського університету триває, втім подальше забезпечення студентів житлом мусить бути питанням загальнодержавного значення.

Ще однією актуальною темою, яку активно порушували учасники зустрічі,  було облаштування студентських просторів. Такі осередки для молоді уже функціонують на різних факультетах Університету і сприяють ефективнішому часопроведенню студентів. Обладнання й належне функціонування просторів на усіх факультетах – один із пріоритетів Університету. Окремо учасники зустрічі акцентували увагу на можливості фінансування різних студентських ініціатив, а також обговорили механізм виплати стипендії здобувачам освіти.

Також учасники зустрічі обговорили умови використання інфраструктури Спорткомплексу Університету й торкнулися однієї із найбільш актуальних місій Університету – допомоги ветеранам російсько-української війни. Так, і студенти, й адміністрація акцентували на потребі створення на базі Спорткомплексу осередку реабілітації ветеранів.

Додамо також, що головними темами діалогу адміністрації із представниками Наукового товариства студентів була подальша модернізація й вдосконалення освітнього процесу, розвиток науки серед молоді, розробка та впровадженні нових освітніх програм відповідно до потреб часу. У цьому контексті Ректор також відзначив особливу роль академічної мобільності, стажування та набуття нових досвідів і сенсів як для особистісного розвитку молодих вчених Львівського університету, так і для науки в цілому.

У свою чергу студенти зазначили, що також активно формують цілі та завдання, які стоятимуть перед студентськими лідерами, аби забезпечити належні умови для того, щоби навчання, дозвілля й особистісне зростання студентів усіх факультетів Університету було цікавим, комфортним, якісним та наповненим позитивними емоціями і важливими сенсами.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото