У Нідерландах відбулися тренінги для топ-менеджменту закладів вищої освіти України

Упродовж 8-10 листопада 2023 року в Університеті Твенте (Нідерланди) відбувся тренінг для топ-менеджменту закладів вищої освіти «Higher Educational Policy from an International Comparative Perspectives», організований Лодзьким політехнічним університетом разом з ЄКІУ(ECIU) (Європейським консорціум інноваційних університетів) в рамках програми ECIU4Ukraine – проєкт «Солідарні з Україною», що фінансується Національним агентством академічних обмінів (NAWA) для університетів України. CHEPS (Центр дослідження політики вищої освіти) – авторитетний науково-дослідний інститут при Університеті Твенте, який пропонує дослідження, тренінги та консультації з різних аспектів політики у сфері вищої освіти, зокрема, у міжнародній порівняльній перспективі.

Університет Твенте розташований у мальовничому місті Енсхеде і є одним із провідних університетів Європи, діяльність якого фокусується на дослідженнях у сфері прикладних наук та інженерії. Навчальні програми націлені на розвиток технологій та їхній вплив на сучасне суспільство за принципами сталого розвитку і концепції досягнення цілей системної динаміки. Студенти мають можливість проходити практику на базі таких всесвітньо відомих компаній як Google, Philips, Boeing та Siemens.

У заході взяли участь представники 10 українських закладів вищої освіти, зокрема з Києва, Львова, Луцька та Харкова.

Львівський національний університет імені Івана Франка представляв декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин.

Упродовж тижня учасники проєкту знайомилися з глобальними трендами в галузі освітньої діяльності, а також з особливостями управління освітнім процесом та організацією фундаментальних наукових досліджень в європейських університетах, зокрема, на прикладах різних європейських консорціумів університетів в таких країнах як Німеччина, Фінляндія, Франція, Ірландія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Іспанія, Данія, Швеція, Італія.

У своїх доповідях професори Гаррі де Боєр та Баренд ван дер Мюлен особливу увагу приділили темі автономії (організаційній, фінансовій, академічній тощо) європейських університетів. У цьому ж контексті розглядалися питання щодо особливостей підготовки бакалаврів, магістрів і докторів філософії.

Семінар став тим майданчиком, який налагодив співпрацю між українськими університетами та (ECIU) (Європейським консорціумом інноваційних університетів), а всі ці отримані знання, навички і компетенції, цікаві зустрічі, креативні навчання, обмін досвідом, нові знайомства, щира та дружня атмосфера стали можливими завдяки директорці Центру міжнародного співробітництва Лодзької політехніки докторки Дороти Піотровської та злагодженій роботі її чудової команди, яка координувала  програму семінару. На завершення усі учасники отримали сертифікати про участь у тренінгу та нові можливості щодо організації освітнього процесу і підвищення обізнаності української академічної спільноти про Ініціативу Європейських університетів, зокрема про ЄІУ. Це була чудова можливість для української академічної спільноти налагодити наукові контакти з європейськими університетами-партнерами.

Більше фото