Олександра та Валерія Бартишеві продемонстрували високі результати на Чемпіонаті світу зі стендової стрільби серед юніорів

З 26 вересня по 7 жовтня 2024 року м. Ліма, Перу відбувався Чемпіонат світу зі стендової стрільби серед юніорів. У чемпіонаті взяли участь студентки біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра та Валерія Бартишеві. Спортсменки продемонстрували чудові професійні результати, посівши шосте місце у світі у командній вправі тріо.

«У цьому році в Чемпіонаті Світу в Лімі взяли участь 50 країн і це заключні змагання цього сезону. Це був складний рік, але дуже продуктивний – позаду велика праця і багато тренувань, – розповідає Валерія Бартишева. –  Авжеж, ми сподівались на кращий результат, але шосте місце на цьому чемпіонаті – це чергова сходинка нашого спортивного шляху. Незабутній досвід – стріляти практично на екваторі, на східному узбережжі Тихого океану, коли ти за 12000 км від Львова, і  тільки переліт від Амстердаму до Ліми зайняв 12 з половиною годин. Під тобою промайнула Атлантика, Амазонка і Анди… Окрема справа — зміна часових поясів на 8 годин. Коли ти прокидаєшся, в Україні вже вечір, а коли лягаєш спати, то бачиш повідомлення від одногрупників про першу пару. До цього потрібно було звикнути за короткий час».

Валерія ділиться, що стріляти спортсменки почали вже на третій день після приїзду, а от через різницю в часі досить складно було виходити на зв’язок з друзями та близькими: «Навколо гори, поруч океан. У перуанців вельми цікава культура і традиції. Тут розташоване всесвітньо відоме старовинне місто Мачу-Пікчу. Місцеві люди відрізняються від європейців, бо є нащадками древніх інків, індійцями Кечуа. Архітектура зовсім відрізняється від нашої української – будинки кубічні з низькими стелями. Авжеж нам, як студенткам біологічного факультету, цікаво було побачити місцеву флору і фауну. Нам пощастило зустріти перуанського леженя і перуанського колібрі. Тут навколо  тропічна рослинність, пальми, нам пощастило побачити представників роду Сенна! У наступному році налаштовуємось бути на п’єдесталі Чемпіонату Світу! А зараз, дякуючи нашим Захисникам і Захисницям, продовжуємо тренуватися далі».

Щиро вітаємо Олександру та Валерію Бартишевих з чудовим результатом на Чемпіонаті Світу! Нехай попереду буде ще більше успіхів і нових перемог!