Отець-доктор Іван Дацько: «Чесними людей робить духовність і наука»

28 березня 2017 року студенти Університету зустрілися з доктором богослов’я, президентом Міжнародного бюро освіти та розвитку Української Греко-католицької церкви в Україні отцем Іваном Дацько.

Привітав і представив вельмишановного гостя проректор із з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Мар’ян Лозинський, який коротко ознайомив присутніх із біографією отця-митрита. З 1976 до 1984 отець Іван Дацько був секретарем митрополита Йосифа Сліпого, а зараз є професором Українського вільного університету в Мюнхені, президентом Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, президентом Міжнародного бюро освіти та розвитку Української Греко-католицької церкви в Україні.

Під час зустрічі зі студентами отець Іван Дацько розповів про значення постаті Йосифа Сліпого для розвитку богословської науки. Одним із векторів діяльності Митрополита, за його словами, було спонукання до того, аби представники духовенства активніше займалися наукою.

«Літургійне життя є безперечно важливим, але сучасне суспільство потребує духовних наставників з глибокими знаннями» – зауважив доповідач, переказуючи слова митрополита Йосифа Сліпого.

Окрім того, отець Іван Дацько зауважив, що за сприяння митрополита Йосифа Сліпого вийшли друком понад 200 видань і монографій, а також засновано Український католицький університет імені святого Климента. Уже тільки ці факти яскраво свідчать про великий внесок Йосифа Сліпого у інтелектуальний поступ Української Греко-Католицької Церкви.

Багато років будучи чи не найближчим помічником Йосифа Сліпого, отець Іван Дацько як ніхто інший може розповісти про особливості характеру митрополита. За Його словами, Йосиф Сліпий добре умів комунікувати з людьми, любив справжніх особистостей і самовіддану працю. Також отець Іван Дацько зауважив, що у окремих випадках митрополит «міг сказати терпке слово» і не був поблажливим до проявів ліні чи неналежного виконання своїх обов’язків.

Усім своїм життям Митрополит Йосиф Сліпий довів, що людина завжди повинна брати на себе відповідальність за власні рішення і вчинки. На думку отця Івана Дацька, відповідальними і чесними людей робить духовність і наука.

«Зрілість людини міряється не її ростом, не її фізичною красою, а ні силою, а здатністю брати на себе відповідальність» – наголосив отець Іван Дацько, звертаючись до студентів Університету.

Підсумовуючи сказане, доповідач зазначив: «Божим Провидінням нам дано у ХХ столітті тільки трьох глав Греко-Католицької Церкви – Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, Мирослава Любачівського. Митрополит Андрей Шептицький дав первісну візію, митрополит Йосиф Сліпий витримав найстрашніші часи і стурмосив українською діаспорою, він припинив процес асиміляції, а Митрополит Мирослав Любачівський зберіг і примножив здобутки попередників».

Зазначимо, що захід присвячений 125-літтю від Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.