П’ятеро науковців Університету удостоєні Премії Верховної Ради України для молодих учених

Молоді вчені Львівського національного університету імені Івана Франка продовжують демонструвати вагомі результати наукових досліджень й отримувати найвище державне визнання. Вслід за нещодавнім присудженням Премії Президента України для молодих вчених, Постанову «Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2021 рік» опублікувала Верховна Рада України. Згідно із документом високого визнання удостоєні чотири наукові роботи молодих вчених Львівського університету, до розробки яких залучені п’ятеро дослідників – представників біологічного, фізичного, хімічного факультетів і факультету електроніки та комп’ютерних технологій.

Так, Премію Верховної Ради України присудили науковцям кафедри генетики та біотехнології біологічного факультету – старшому науковому співробітнику Олександру Ющуку і молодшій науковій співробітниці Оксані Кошлі за  роботу «Нові регуляторні механізми біосинтезу клінічно-важливих антибіотиків».

Професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука фізичного факультету Христина Гнатенко здобула Премію Верховної Ради за роботу «Опис квантованості простору з допомогою деформованих алгебр зі збереженням фундаментальних фізичних принципів та верхня межа для кванта довжини».

Доцент кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Юрій Сливка отримав Премію за роботу «Кристалічна інженерія π-комплексів купруму(I) і арґентуму(I) з алільними похідними гетероциклічних сполук та їх нелінійно-оптичні властивості».

За роботу «Мультифункціональні склуваті середовища з рідкісноземельними активаторами для сучасної ІЧ фотоніки» Премію присудили старшому науковому співробітнику кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки факультету електроніки та комп’ютерних технології Ярославові Шпотюку.

Щиро вітаємо вчених Львівського університету з високим визнанням їхньої наукової діяльності і бажаємо нових звершень на благо науки, освіти та Української Держави!

Детальніше про наукові дослідження вчених ЛНУ ім. Івана Франка, які удостоєні Премії Верховної Ради України читайте у наших подальших публікаціях.