Представники Львівського університету взяли участь у Всеукраїнському науковому фестивалі OL

Днями у Стрийському парку у Львові відбувся масштабний Всеукраїнський фестиваль наукового спрямування OL, організатором якого став простір інноваційної освіти Lviv Open Lab та Львівська міська рада.

У ньому взяли участь понад 40 організацій-учасників, зокрема шість факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка – географічний (разом із Спілкою молодих географів), біологічний, геологічний, фізичний, хімічний, а також факультет електроніки та комп’ютерних технологій.

Зважаючи на унікальний формат заходу – «edutainment», усі відвідувачі з легкістю могли поринути у захопливий світ науки та сучасних технологій через розваги, одночасне поєднання практичної та теоретичної частин у спосіб, зрозумілий кожній людині.

Таким чином, на фестивалі на різних локаціях викладачі, науковці та студенти Львівського університету мали змогу цікаво й широко продемонструвати як наукові експерименти, дослідження, практичні «лайфхаки», так і теоретично подискутувати на різноманітні теми, поділивши їх за різною тематикою.

Зокрема, гості заходу мали змогу побачити як можна за допомогою приладів відрізнити справжній алмаз від підробки, навчитися орієнтуватися і виживати у гірській місцевості, як провести заміри pH та мінералізацію розчинів, виміряти кут природного укосу піску, чи як за допомогою компасу та карти орієнтуватися на місцевості та багато іншого.

Також, окрім практичних навичок, студенти демонстрували відвідувачам фестивалю наукові вміння, зокрема біотехнологічні процеси та захопливі експерименти, завдяки яким можна було стати не лише спостерігачами «науки в дії», але й спробувати власноруч їх провести: розглянути кристали речовин під мікроскопом чи побавитися із неньютонівською рідиною.

Окрім того, представники Львівського університету активно проводили лекції та дискусії у сфері комп’ютерних технологій і сучасних інноваційних процесів, у яких брали участь усі зацікавлені, поєднавши, таким чином, практичну і теоретичну складову формату OL.