Представники Університету відвідали Чеський університет природничих наук у місті Прага

Упродовж 1 – 4 жовтня представники Львівського національного університету імені Івана Франка керівниця відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом, доцентка кафедри економіки та публічного управління Ірина Сновидович та керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив, доцентка кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Танчак Ярина у рамках проєкту Еразмус+ КА2 UniCom з навчальним візитом відвідали Чеський університет природничих наук у місті Прага.

Навчальний візит, а також практичні зустрічі, дискусії та обговорення щодо реалізації третьої місії Університету, що реалізовується у  рамках проєкту «Університети-громади: зміцнення співпраці» (UniCom), відбувався на факультеті тропічних сільськогосподарських наук, де координаторами візиту були професор Геник Роудік та Марек Єлінек. У перший день навчального візиту Геник Роудік презентував учасникам інформацію про Чеський університет та основні напрямки реалізації третьої місії Університету, зокрема він зазначив, що «Третя місія Чеського університету природничих наук є важливим аспектом діяльності університету, допомагаючи з’єднати академічну спільноту із суспільством та сприяти сталому розвитку регіону».

Також для учасників візиту впродовж усіх днів були організовані практично-ознайомчі екскурсії по сучасних корпусах Чеського університету, а також науково-дослідних лабораторіях, ботанічному саду, оранжереях та теплицях, у яких учасники візиту мали нагоду оглянути експозиції рідкісних рослин й поспілкуватися із дослідниками і почути їх розповідь про практичний досвід реалізації наукових досліджень та співпраці із приватними та державними установами. Координатором таких практичних зустрічей був Марек Єлінек, який також організував для учасників візиту практично-ознайомчу екскурсію по місту.

Петра Чалоупкова – заступниця декана із міжнародних зв’язків факультету тропічних сільськогосподарських наук провела цікаву презентацію, на якій розповідала про успішні кейси взаємодії та співпраці із Університетами-партнерами, міжнародними організаціями і проєктами. особливості ведення міжнародної діяльності в університеті розказала. Петра Чалоупкова наголосила, що Чеський університет природничих наук є однією з провідних європейських установ у галузі природничих наук (близько 50-го місця у світі в сільському та лісовому господарстві) і загалом сучасний Університет це місце інноваційних наукових досліджень та відкриттів.

Учасники візиту також цікавилися питанням щодо діяльності та функціонування у Чеському університеті природничих наук Кар’єрних центрів для підтримки студентів та співпраці із роботодавцями і випускниками. І серед  практичного досвіду, яким поділилася Петра Чалоупкова є те, що в університеті функціонує Центр кар’єри, що надає студентам широкий спектр кар’єрних послуг, які сприяють їхньому професійному розвитку та підготовці до виходу на ринок праці. Студенти можуть отримати персоналізовані консультації з планування кар’єри, написання резюме, пошуку роботи в Чехії та підготовки до співбесіди. Центр також організовує індивідуальні та групові консультації з профорієнтації та профдіагностики, зустрічі з випускниками та представниками різних компаній, що дають можливість дізнатися про вимоги та перспективи в різних професіях. Крім того, студенти можуть брати участь у воркшопах і семінарах, спрямованих на розвиток м’яких навичок, та долучатися до практичних лекції від компаній-партнерів. І тому, Центр кар’єри є корисним не лише для студентів, але й для роботодавців, оскільки допомагає налагоджувати зв’язки між компаніями та молодими фахівцями.

Особливо цікавою була участь учасниць візиту у науковій Мультидисциплінарній міжнародній конференції молодих науковців “Resilience in the Face of Global Challenges”, яка  відбувалася 3-4 жовтня, зокрема підготували  доповідь у секції «Society and Culture». Також серед учасників навчального візиту були колеги і партнери із Харківського національного університету радіоелектроніки, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Сумського національного аграрного університету, Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова та Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України.

Серед особливостей реалізації третьої місії Університету, якою поділилися й наголосили організатори візиту, що сама співпраця між університетом та громадою не є універсальною концепцією. А саме ця співпраця набуває різних форми, від громадських інформаційно-пропагандистських програм до дослідницьких партнерств, підтримки підприємництва тощо. Йдеться про те, що університети стають свідомими та відповідальними агентами позитивних змін, адаптованими до конкретних потреб, адже ми живемо у світі, де природні ресурси виснажуються з тривожною швидкістю.

Варто наголосити на тому, що у Чеському університеті роблять акцент на освіті та дослідженнях в галузі сталого розвитку та збереженні біорізноманіття разом з відповідальним використанням природних ресурсів та альтернативних, відновлюваних засобів виробництва енергії, зокрема біогазу.

Загалом програма навчання була активною та насиченою, а фахові лектори та спікери компетентно і цікаво ділилися своїм досвідом та практикою реалізації цікавих проєктів щодо реалізації третьої місії університетів у рамках взаємодії між університетами та громадами. Представниці Львівського університету зазначають, що щиро вдячні координаторам проєкту UniCom в Чеському університеті природничих наук професору Геник Роудік та Марек Єлінек за організацію навчального візиту та можливість познаймитися з найкращими практиками реалізації третьої місії ЗВО. Завдяки проєкту UniCom та навчальному візиту і комунікації між українськими та чеськими учасниками відбулася щира взаємодія і підтримка, а також зародилися цікаві ідеї щодо нових можливостей для взаємної співпраці.