Реінтеграція ветеранів – серед ключових пріоритетів освітньо-наукового середовища

Львівський національний університет імені Івана Франка, як соціально-відповідальний ЗВО, активізовує роботу у справі допомоги ветеранам, які, повернувшись з військової служби в цивільне життя, потребують реабілітації та профадаптації. Одним із основних аспектів у цій сфері є власне те, як держава, зокрема й освітньо-наукове середовище, може сприяти реінтеграції ветеранів у суспільне життя.

Ці та інші питання 3 жовтня 2023 року Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник обговорив з Радником Командувача Сил територіальної оборони України Павлом Тесленком. У зустрічі також взяли участь Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, проректор з навчально-виробничої та адміністративно-господарської роботи Василь Курляк.

Ректор Володимир Мельник, зокрема, зазначив, що Львівський університет активно долучається до заходів, які сприяють реінтеграції ветеранів, зокрема і з числа представників академічної спільноти Університету. За словами Ректора, з цією метою в ЛНУ ім. Івана Франка функціонує Центр соціального розвитку та громадських ініціатив, який, спільно з відповідними профільними установами, надає різноманітну підтримку військовослужбовцям та членам їхніх сімей, які працюють у Львівському університеті.

Володимир Петрович наголосив, що одним із ключових питань адаптації ветеранів є передусім їхня фізична реабілітація. У цьому контексті Ректор зазначив, що спортивний комплекс Університету може бути не лише місцем для розвитку різних видів спорту, а й базою для фізичної реабілітації наших воїнів. «Університет має усе необхідне обладнання та інфраструктуру, щоб забезпечити високу якість проведення спортивних змагань серед ветеранів війни та членів їхніх сімей. Окрім того, наші професійні інструктори-тренери можуть допомогти воїнам займатися спортом з максимальною користю для здоров’я», – зазначив Володимир Мельник.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар розповів гостям про заходи, які Університет вже провів з метою підтримки військовослужбовців та членів їхніх. Йшлося, зокрема, про зустрічі-консультації для родин військовослужбовців, присвячені особливостям вступної кампанії, щорічний освітній проєкт Business Cамр для дітей військовослужбовців та загиблих Захисників і Захисниць України, зустрічі з військовими тощо. Володимир Михайлович розповів і про нещодавній благодійний захід «Дякую тобі, Захиснику», проведений з метою підтримки та розвитку ветеранського спорту серед поранених Захисників і Захисниць України.

Радник Командувача Сил територіальної оборони України Павло Тесленко підкреслив велику значущість соціальних ініціатив, спрямованих на реабілітацію та оздоровлення військовослужбовців і членів їхніх родин. На думку Павла Тесленка, дуже важливим є те, що Львівський університет, як один із провідних ЗВО України, працює у цьому напрямку.

Підсумовуючи, Володимир Мельник, Павло Тесленко і Станіслав Довгий обговорили конкретні ініціативи, які можуть реалізувати науковці та освітяни у справі інтеграції ветеранів, та окреслили потенційні напрямки співпраці, в рамках яких установи зможуть реалізувати необхідні кроки для допомоги військовослужбовцям.

Додатково зазначимо, що спорткомплекс ЛНУ ім. Івана Франка, розташований на вул. Черемшини, 31, у Львові, має загальну площу 5,055 гектарів. Спортивний комплекс включає 13 спортивних залів, серед яких 5 спеціалізованих – великий та малий ігрові зали, зал атлетичної гімнастики, зал боротьби та боксу, легкоатлетичний манеж, басейн, зали для занять спортивними танцями, лікувальною фізкультурою, а також інші допоміжні приміщення.

Після реконструкції спортивний комплекс ЛНУ ім. Івана Франка зможе працювати як багатофункціональний реабілітаційний центр для українських військовослужбовців, адже зможе забезпечити не лише підтримку, супровід та реабілітацію ветеранів війни на безоплатній основі, але й уможливить створення національно-спортивної бази з підготовки спортсменів, й проведення змагань міжнародного та всеукраїнського рівнів, зокрема, й серед ветеранів.