Ректор Українського Вільного Університету  в Мюнхені Марія Пришляк має намір зміцнювати співпрацю з Львівським університетом

Новообрана ректор Українського Вільного Університету в Мюнхені, професор Марія Пришляк 14 січня 2016 року з офіційним візитом відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрілась із Ректором, професором Володимиром Мельником, проректором із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою та директором Центру політичних досліджень, професором кафедри політології Анатолієм Романюком.

Під час зустрічі сторони окреслили вектор розвитку академічної співпраці між Львівським університетом та УВУ, обговорили можливі шляхи реалізації спільних проектів та ініціатив. Зокрема, у ході розмови йшлося про створення спільних навчальних програм, запровадження сертифікаційних магістерських курсів, про наукове стажування студентів, аспірантів і викладачів, а також про проведення міжнародних конференцій, спільне видання наукових праць і періодики.

Ректор Володимир Мельник наголосив, що Львівський університет відкритий до діалогу щодо зміцнення й розширення співпраці з Українським Вільним Університетом у Мюнхені.

«Ми радо приймемо на стажування німецьких студентів і викладачів, забезпечивши їх необхідними умовами для навчання та праці», – запевнив Ректор Університету.

Професор Володимир Мельник зауважив, що останнім часом значно зросли показники академічної мобільності студентів і викладачів ЛНУ ім. Івана Франка, які прагнуть вдосконалювати свої знання та здобувати новий досвід у провідних світових університетах та наукових й освітніх інституціях.

«Близько тисячі наших студентів і викладачів цьогоріч пройшли стажування за кордоном. Відповідно така ж кількість іноземних студентів і науковців працювали й у нас», – додав Ректор.

Детальніше про досвід співпраці з університетами Німеччини розповіла проректор Марія Зубрицька, закцентувавши увагу на продуктивній співпраці з Вюрцбурзьким університетом.

Окрім того, Марія Олексіївна наголосила на важливості інтеграції українських ВНЗ в європейський освітній простір. «Якщо УВУ йтиме шляхом розбудови ідеї щодо видання подвійних дипломів і реалізації спільних навчальних програм, то це буде велика допомога нам, адже українській освіті, яка перебуває на етапі впровадження реформ, це зараз вкрай необхідно», – переконана проректор.

Ректор УВУ Марія Пришляк охоче підтримала пропозиції керівництва Львівського університету й висловила сподівання, що вже найближчим часом сторони перейдуть від декларації намірів до конкретних кроків впровадження озвучених ініціатив.

«УВУ зачинає більш динамічно розвиватись, слугуючи містком порозуміння між Україною і Європою», – підкреслила на завершення зустрічі пані ректор.

Від імені академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка Ректор Володимир Мельник привітав професора Марію Пришляк із початком роботи на посаді ректора Українського Вільного Університету в Мюнхені та вручив символічні дарунки – писало, віднайдене учасниками експедиції ЛНУ ім. Івана Франка під час археологічних розкопок літописного міста Плісенська у 2001 році, та книгу Блаженнішого Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму», видану в Львівському університеті.

Нагадаємо, що на загальних зборах Професорської колегії і Рад факультетів УВУ 4 липня 2015 року Марію Пришляк обрано ректором Українського Вільного Університету в Мюнхені. Каденція професора Марії Пришляк на посаді ректора розпочалась 1 січня 2016 року. До цього часу Марія Пришляк була керівником Міжнародної програма східноєвропейських і євразійських студій Джорджтаунського університету (США), деканом факультету державних і економічних наук Українського Вільного Університету в Мюнхені.

Зазначимо, що співпраця Львівського університету та УВУ має тривалу історію, що була започаткована на рівні угод 1994 року.