Розпочалась 3-тя Міжнародна науково-практична конференція «Нанооб’єкти і наноструктурування»

7 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу 3-тя Міжнародна науково-практична конференція «Нанооб’єкти і наноструктурування». Організаторами вже традиційного заходу є хімічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка, Наукове товариство імені Шевченка та Національна академія наук України. Подія об’єднала науковців з різних міст України (Івано-Франківська, Києва, Львова, Сум, Харкова), а також з Іспанії, США та Швейцарії.

Перед тим, як розпочати роботу конференції, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав життя у боротьбі за волю України. Надалі до присутніх звернулася професорка кафедри фізичної та колоїдної хімії Львівського університету Лідія Бойчишин. «Ми вже втретє проводимо нашу конференцію у дуже непростий період. Перший науковий форум відбувся в час пандемії, а два наступні – в період боротьби з російським агресором. Знаково, що, незважаючи на складні умови та виклики, освітяни та науковці продовжують свою працю, виховують нові покоління фахівців, проводять важливі дослідження та обмінюються цінним досвідом», – підкреслила Лідія Бойчишин.

До слова запросили Ректора Львівського університету, академіка НАН України, професора Володимира Мельника. «Мені приємно вітати учасників конференції, які зібралися задля вирішення важливих питань природничої науки – тієї науки, без якої неможливий фундаментальний розвиток людства і його наукотехнічний поступ. Надзвичайно важливо, що під час війни українська наука демонструє факт нескореності ворогу, утверджуючи волю українців творити і відкривати нові знання, передавати їх молоді. Я вдячний організаторам цього заходу, його учасникам з України та з-закордону, а також студентам, які сьогодні прийшли на конференцію, адже розвиток науки неможливий без участі у цьому процесі молодих і перспективних науковців. І саме класичний Університет є тим місцем, де, завдяки академічній атмосфері, молода людина може реалізувати свій потенціал, плекати любов до пізнання і творити важливі відкриття», – акцентував Володимир Мельник та побажав учасникам конференції натхненної праці, добра і здоров’я.

Привітав присутніх проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Не так давно світ відкрив потенціал матеріалів нано-рівня та побачив, як вже відомі речовини можуть виявляти зовсім іншу поведінку, коли вони присутні в дуже малих частинках. Сьогодні наночастинки та нанотехнології увійшли в усі напрями наукового розвитку та вже довели свою ефективність в сферах електроніки, медицини, в галузі боротьби із забрудненням довкілля, охорони здоров’я, енергетики тощо. Численні аспекти дослідження нанооб’єктів і наноструктурування відображені в програмі цієї конференції. Деякі з усних і стендових доповідей будуть зосереджені на електричних, магнітних, оптичних або каталітичних властивостях нанооб’єктів, а інші – стосуватимуться синтетичних методів, біомедичної інженерії тощо. Я сподіваюся, що доповіді та постери надихнуть учасників заходу на майбутні дослідження і стануть поштовхом для плідних дискусій і налагодження співпраці», – зазначив Роман Гладишевський.

До учасників конференції звернувся голова Наукового товариства імені Шевченка, академік НАН України, професор Роман Кушнір, який коротко розповів про діяльність НТШ, зокрема – роботу Хемічної комісії. «Мені приємно, що Праці Наукового товариства імені Шевченка – фахове видання, і серед наукових статей є й ті, що дотичні до тематики цієї конференції. Об’єкт досліджень – нанотехнології, нанооб’єкти – є широкоплановим, адже враховує як хімічні, так і фізичні аспекти. Бажаю усім учасникам конференції цікавої і плідної праці, а організаторам висловлюю щиру вдячність за підготовку масштабного наукового форуму. Я впевнений, що спільними зусиллями, ми можемо зробити надзвичайно багато важливих речей, які наблизять перемогу України та сприятимуть науковому та інноваційному поступу України», – додав Роман Кушнір.

На завершення урочистостей натхненним та енергійним музичним акордом зазвучали пісні у виконанні ансамблю студентів «ЮніSound» факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка (керівники – заслужена артистка України Соломія Приймак та Олег Довгаль).

Після цього подія продовжилась у форматі наукових доповідей. Так, у перший день роботи конференції учасники заслухали наукові напрацювання про наноструктурні матеріали для створення виробів подвійного призначення, сучасні підходи до створення ефективних і селективних наноструктурованих каталізаторів гідрування органічних сполук, дослідження впливу складу лінкера на конформаційну поведінку подвійних цільових інгібіторів CK2/HDAC, вплив складу та структури кобальтовмісних композитів на їхню каталітичну продуктивність у процесі гідрування хіноліну, самоскладання перовскітних нанокубів галогеніду плюмбуму в суперфлуоресцентні багатокомпонентні нанокристалічні надґратки, синтез полімера CORALS, особливості синтезу наночастинок срібла з термочутливим полімерним покриттям pNIPAM тощо.

Конференція «Нанооб’єкти і наноструктурування» триватиме до 9 жовтня і передбачає як наукові засідання, роботу в секціях, так і стендові сесії, а також екскурсії Львівським національним університетом імені Івана Франка та Львовом. Детальніше  з програмою можна ознайомитися за посиланням.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото