17 липня завершився прийом заяв і документів на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліста» і «магістра». А з 21 липня по 31 липня 2015 року (згідно з розкладом) триватимуть вступні випробування з іноземної мови (для вступників, які вступають на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр») та фахові вступні випробування.

Львівський національний університет імені Івана Франка користується неабиякою популярністю серед абітурієнтів, які виявили бажання продовжувати навчання за ОКР «магістр» і «спеціаліст». Лише цьогоріч охочі здобути ступінь «магістра» ЛНУ ім. Івана Франка подали близько 7 тис. заяв, а спеціаліста – понад 7 тис. Такий високий рівень зацікавленості з боку абітурієнтів свідчить про велику квоту довіри до Університету, який пропонує для вибору великий спектр ліцензованих спеціальностей, зокрема 87 за ОКР «магістр» та 82 за ОКР «спеціаліст» із 17 галузей знань.

Чисельним є і перелік спеціалізацій, розроблений відповідно до сучасних тенденцій і повною мірою відповідає вимогам до якісної освіти. У 2014-2015 н.р. в Університеті здійснюється підготовка фахівців за 144 спеціалізаціями ОКР «магістр» і 161 – «спеціаліст», із них 32 спеціалізації є новими.

Нинішній ринок праці потребує висококваліфікованих спеціалістів, які відповідатимуть професійним запитам роботодавців, зокрема у сферах освіти, культури, ІТ-технологій, виробництва, промисловості. Тож необхідною залишається модернізація навчальних програм і її адаптація до потреб роботодавців. А відтак, в Університеті активно працюють над оновленням навчальних курсів і спецкурсів.

Навчальний процес в Університеті забезпечує потужний висококваліфікований професорсько-викладацький колектив. Значна кількість науково-педагогічних працівників системно проходить стажування у провідних освітніх інституціях і наукових установах Європи та світу. Так, упродовж року понад 670 викладачів і працівників були скеровані на стажування за кордон.

Окрім того, в Університеті створено всі умови для участі студентів у міжнародних сертифікаційних програмах. Цьогоріч спільно з Вюрцбурзьким університетом Юліуса Максиміліана студенти-магістри механіко-математичного факультету, факультету електроніки і факультету прикладної математики та інформатики взяли участь у міжнародній англомовній сертифікаційній програмі з обчислювальної математики вищого рівня. У перспективних планах – запровадження таких сертифікаційних програм на економічному, юридичному та фізичному факультетах.

У співпраці з Маріборським університетом (Словенія) на юридичному факультеті створено нову спеціалізацію для магістрів «Європейська політика добросусідства та належного урядування». У 2015-2016 н.р. заплановано залучити до реалізації магістерської програми університети-партнери Італії. Уперше у 2015 році оголошено набір на англомовну спеціалізацію для магістрів юридичного факультету «Юридичні засади забезпечення євроінтеграції України» з можливістю продовження навчання у провідних ВНЗ Німеччини, Італії, Словенії.

На факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка студентам-магістрам запропоновано нову міждисциплінарну повністю англомовну програму з глобальних та європейських студій.

Також студенти-магістри гуманітарних і природничих факультетів ЛНУ ім. Івана Франка у новому 2015-2016 навчальному році матимуть унікальну можливість обрати відповідний англомовний курс із-понад 70 запропонованих. Перелік англомовних курсів підготували 10 факультетів, кафедра загальної та соціальної педагогіки і Педагогічний коледж.

Головною метою дворічних магістерських програм, запроваджених у Львівському університеті, є поглиблення теоретичних і практичних знань студентів, що є фундаментальною засадою для професійного становлення та розвитку молодих людей, а також першим кроком до їхньої успішної кар’єри в Україні та за кордоном.