Сотні школярів взяли участь у науковому квесті «Поринь у світ науки»

28 вересня 2023 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науковий квест для юних дослідників таємниць нашого Всесвіту «Поринь у світ науки». Захід організували Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» спільно з ЛНУ ім. Івана Франка та провели в рамках обласного форуму позашкілля Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації. Участь у науковому квесті взяли понад 600 школярів з усієї Львівщини.

Масштабний захід, покликаний познайомити допитливих школярів з різноманіттям наук та професій, відбувався на різних локаціях – як у головному корпусі Університету так і на території хімічного, фізичного, геологічного, біологічного факультетів. Насичена програма передбачала наукові змагання, інтерактивні екскурсії, участь у цікавих експериментах та навіть артерапевтичні рефлексії.

В рамках знайомства з природничими науками школярі зацікавлено спостерігали за експериментами на хімічному та фізичному факультетах. Зокрема, вчені-фізики продемонстрували школярам унікальне лазерне шоу, під час якого майбутні науковці на власні очі побачили як розпадається світло, та спостерігали багато інших ефектів, які є закономірностями природи. Не менш захопливими і цікавими були відвідини хімічного факультету, де школярі милувалися змінами кольору речовин та побачили приховані написи, які проявляються при зміні температури.

Юні учасники заходу також відвідали пізнавальний майстер-клас від Малої академії наук з аналізу даних супутникового моніторингу Землі в реальному часі з допомогою геоінформаційних технологій та методів дистанційного зондування Землі, вивчали дива Мінералогічного музею, вчилися визначати твердість мінералів за шкалою Мооса та дізналися про вирощування штучних кристалів. Також учні долучилися до квесту «Біозомбі» на біологічному факультеті.

Цікавою складовою наукового форуму була локація географічного факультету, де школярі розвивали навики активного туризму, скуштували карпатського чаю і просто насолодилися миттю спокою у центрі Львова.

Юні дослідники мандрували і світами гуманітарних та математичних наук, створювали гру на мові програмування Python, розробляли свій перший сайт, відвідали майстер-класи «Швидка допомога і математика: що спільного?», «Логістика: Як вигідно подорожувати?» від науковців-математиків. Серед інших цікавих локацій на учнів чекали Археологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка, де юні школярі дізналися, чим займалися народи, які проживали на території України десятки століть тому, Інститут франкознавства, працівники якого розповіли про цікавинки з життєпису Івана Франка, Музей історії Університету, який зберігає таємниці багатолітнього творення науки, та Криміналістична лабораторія, де навчаються розплутувати найзагадковіші злочини студенти юридичного факультету.

Інтерактивною цікавинкою для юних гостей Університету стали заняття з арт-терапії у подвір’ї головного корпусу ЛНУ ім. Івана Франка, під час якого школярі розвивали креативне мислення та наповнювали свої малюнки красою, світлом та добром.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото