Соціологія в рамках Всеукраїнського фестивалю науки

20 травня 2024 року відбулася презентація науково-дослідних проєктів студентів-соціологів 1 курсу, об’єднаних гаслом «Соціологія майбутнього та виклики сьогодення». У заході також взяли участь викладачі, старшокурсники та магістри кафедри соціології.

Під час зустрічі модераторка проєктів та наукова керівниця, професорка Наталія Черниш розповіла про те, що одразу після вступу до Університету і для кращого ознайомлення з обраною спеціальністю «054 Соціологія» розпочалася робота над шістьома командними проєктами за темами, обраними першокурсниками. Найкращими з них були визнані два: один – про світлі і темні сторони штучного інтелекту, другий – про розвиток нових фінансово-платіжних систем. Обидва проєкти були тісно пов’язані з російсько-українською війною і стосувалися використання новітніх інтелектуальних технологій.

Так, зокрема, в рамках першого проєкту про ШІ студентами було детально показано його застосування на прикладі керування безпілотними апаратами, а в другому – переведення українськими і зарубіжними  благочинними донорами коштів  у криптовалюті на потреби українського війська. Завідувач кафедри соціології, професор Юрій Пачковський у своєму заключному слові відзначив добрий фаховий рівень підготовки студентів, їхнє вміння працювати у команді, зв’язок обраних ними тем з важливими проблемами сьогодення. Така оцінка представлених проєктів є свого роду авансом, наданим першокурсникам з метою презентації ролі науки у житті сучасного українського суспільства та місця студентської молоді у її розвитку.

Світлини: Вероніки Пільгуй Більше фото