Спільнота біологічного факультету підтримала кандидатуру Ігоря Хамара на посаду декана факультету

26 червня 2024 року на біологічному факультеті відбулася Конференція трудового колективу. На порядок денний засідання було винесено питання погодження кандидатури доцента Ігоря Хамара на посаду декана біологічного факультету. Окрім делегатів Конференції, участь у засіданні взяли Ректор Університету, академік НАН України, професор Володимир Мельник, перший проректор Університету Андрій Гукалюк і проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський.

Упродовж засідання Ігор Степанович представив колективу програму розвитку факультету на 2024-2029 роки. Після обговорення представленої стратегії та виступів делегатів Конференція погодила кандидатуру Ігоря Хамара на посаду декана біологічного факультету.

Біологічний факультет є одним і провідних освітньо-наукових центрів в Україні. На факультеті функціонують девʼять кафедр – кафедра біофізики та біоінформатики, кафедра біохімії, кафедра ботаніки, кафедра генетики та біотехнології, кафедра екології, кафедра зоології, кафедра мікробіології, кафедра фізіології людини і тварин, кафедра фізіології та екології рослин. Окрім того, у структурі факультету –  низка науково-дослiдних лабораторiй, Колекція культур мікроорганізмів, Гербарiй, Зоологiчний музей, Ботанічний сад, Міжуніверситетський центр колективного користування клітинної біології та біоенергетики та інші науково-освітні осередки.

Факультет готує бакалаврів та магістрів за спеціальностями: 014.05 – «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», 091 – «Біологія», 101 – «Екологія», а з 2022 року – бакалаврів за спеціальністю 162 – «Біотехнології та біоінженерія». Спеціальність «Біологія» забезпечують такі магістерські освітні програми: «Ботаніка», «Біохімія», «Біофізика», «Генетика», «Зоологія», «Мікробіологія», «Фізіологія людини і тварин», «Фізіологія рослин», «Лабораторна діагностика біологічних систем», «Збереження біорізноманіття». Освітній процес на факультеті забезпечує високопрофесійний колектив професорсько-викладацького складу.

Зазначимо, що процедуру призначення деканів регулюють чинне законодавство, Статут Університету та Положення про призначення декана факультету у Львівському національному університеті імені Івана Франка, відповідно до яких Ректор звертається до Конференції трудового колективу факультету з поданням про надання згоди на призначення відповідної кандидатури. Атестаційно-кадрова комісія Вченої ради Університету перевіряє відповідність кандидатури на посаду декана факультету кваліфікаційним вимогам, встановленим Законом України «Про вищу освіту» (зі змінами) та Статутом Університету, документи, які підтверджують рівень володіння державною мовою, наявність програми розвитку факультету.

У разі надання згоди Конференції трудового колективу факультету щодо призначення на посаду декана факультету, претендент упродовж п’яти робочих днів подає заяву та інші документи, передбачені законодавством. Ректор Університету упродовж 10 робочих днів укладає контракт та видає наказ про призначення на посаду декана факультету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото