Спільнота Університету вшанувала пам’ять Івана Вакарчука

Сьогодні, 6 березня, минає 76 років від дня народження багаторічного Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка (1990-2007; 2010-2013), Міністра освіти і науки України (2007-2010), Героя України, Заслуженого професора Університету Івана Вакарчука.

Вшановуючи пам’ять Івана Олександровича, 6 березня 2023 року представники академічної спільноти Університету поклали квіти до його могили на Личаківському кладовищі.

Пригадуючи вагомий внесок Івана Вакарчука у розвиток української освіти і науки, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зазначив, що Іван Олександрович невипадково обрав для навчання Львівський університет.

«Судячи з того, де сформувався Іван Олександрович як людина, як науковець, як громадсько-політичний діяч, цей вибір відповідав його єству. Хотілось би, щоб для кожного з нас Університет був тою точкою біфуркації, істинною можливістю. Вікно можливостей, які відкриває Університет, є надзвичайно великим. Кожен має скористатися цим вікном можливостей для того, щоб сповна реалізувати свій потенціал», – зазначив Володимир Петрович.

Актуалізовуючи постать Івана Вакарчука, Ректор підкреслив, що Іван Олександрович важко працював усе життя, а його заслуга як ректора полягає передусім у тому, що він розвивав те середовище, де кожен може знайти для себе можливості.

«Пригадуючи Івана Олександровича, перед кожним із нас постає різний образ, але передусім він був людиною великої праці і відповідальності. Він був українцем не за надписом у пошукових системах, а за тими ініціативами, які він реалізовував і за тими питаннями, які його хвилювали. Він був науковим раціоналістом, але водночас був закоханий у стихію ірраціональну, –  констатував Володимир Мельник. – Кожен із нас пам’ятає Івана Олександровича різним, проте усі ці образи об’єднує те, що він вже вписаний в нашу біографію, в історію Львівського університету, а разом з тим в історію України».

Володимир Петрович наголосив також на оптимістичних рисах Івана Олександровича, як керівника і лідера: «При всіх часом сумних поглядах очей, Іван Вакарчук був великим оптимістом, рухався вперед і своїм прикладом надихав інших рухатися вперед».

Нагадаємо, Іван Олександрович відійшов у засвіти 4 квітня 2020 року на 74-ому році життя. 11 жовтня 2021 року з нагоди відзначення Дня Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь багаторічного Ректора Львівського університету. Напередодні, 24 лютого 2021 року, Вчена рада Університету присвоїла кафедрі теоретичної фізики ім’я професора Івана Вакарчука. 7 жовтня 2022 року відбулося урочисте відкриття вулиці Івана Вакарчука.

Додамо, що спільнота Університету сьогодні також вшанувала пам’ять Патрона Університету Івана Франка, поклавши квіти до його могили на Личаківському кладовищі.