Старший директор Міжнародної фундації виборчих систем Пітер Ербен відвідав Львівський університет

22 квітня 2024 року Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) та Львівський університет організовували візит до Львівського національного університету імені Івана Франка головного радника IFES та старшого директора IFES в Україні Пітера Ербена. Пітер Ербен є провідним фахівцем у галузі виборчого управління та зміцнення демократичних інститутів. Він – одним із небагатьох міжнародних експертів, яких коли-небудь запрошували до управління виборчими процесами в інших країнах. Пітер Ербен відомий своїм унікальним досвідом в організації і проведенні виборів у різних країнах, у тому числі, – у постконфліктних.

Пітер Ербен прочитав лекцію для студентів Львівського університету на тему: «Виклики та можливості розвитку демократії в Україні». Окрім того, Пітер Ербен зустрівся з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником. На зустрічі сторони обговорили можливості щодо поглиблення співпраці між Львівським університетом та Міжнародною фундацією виборчих систем.

Сторони плідно співпрацюють достатньо тривалий час, а на системному рівні – з 2018 року, коли у Львівському університеті впровадили інтерактивний курс з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики». Згодом, у 2022 році впроваджено спеціалізований курс для студентів магістерського рівня освіти «Вирішення виборчих спорів».

Сергій Різник відзначив, що тривалий досвід співпраці дає можливість говорити про необхідність її поглиблення та пошук нових шляхів, зокрема, в дослідженні питань, які пов’язані із реформуванням правової системи в контексті підготовки до вступу до Європейського Союзу. Крім того, Сергій Різник наголосив на важливості питання збереження легітимності органів державної влади, оскільки саме ця тема останнім часом стає предметом інформаційних атак проти України.

Пітер Ербен наголосив на провідній ролі Міжнародної фундації виборчих систем в частині обговорення змін до виборчого законодавства та підготовки повоєнних виборів.

Наостанок, сторони домовились розглянути можливість здійснення публікацій, які безпосередньо стосуються обговорюваних тем, зокрема, в «Українському часописі конституційного права» – єдиному в Україні спеціалізованому журналі з проблем конституційного права, який видається за участі Львівського університету.

Світлини: Олега Вівчарика та IFES Більше фото