Стартувала ІX Міжнародна конференція «Фізика невпорядкованих систем»

19 вересня 2023 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала ІX Міжнародна конференція «Фізика невпорядкованих систем». Вже традиційний науковий захід відбувається за участі українських, польських, французьких, словацьких, австрійських науковців, які мали змогу долучитися до події наживо або ж приєднатися в онлайн-форматі.

Під час відкриття конференції до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. «Велика радість, що навіть в умовах війни, ми маємо змогу проводити такі важливі наукові зустрічі, які об’єднують науковців-фізиків з різних країн світу. Міжнародні конференції є важливою складовою не лише науково-академічного життя Університету, але й можливістю вибудувати тісні зв’язки та створити якісне партнерство. Дякую усім, хто долучився до організації заходу та бажаю учасникам ефективних дискусій, нових контактів та цінних ідей», – зазначив Віталій Кухарський

Учасників конференції привітав декан фізичного факультету Ярослав Чорнодольський. «Мені приємно, що така важлива наукова подія відбувається саме на базі фізичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, чиї науковці та випускники сьогодні творять фізику у різних наукових установах світу. Також хочу зазначити, що тематика вже дев’ятої конференції «Фізика невпорядкованих систем» повністю відповідає тематиці досліджень вчених нашого факультету. Бажаю усім учасникам заходу плідної і цікавої праці та нових професійних здобутків», – підкреслив Ярослав Чорнодольський

Надалі конференція продовжилася у форматі пленарного засідання, під час якого науковці ділилися своїми напрацюваннями на різні теми, які об’єднує сучасна фізична наука. Зокрема, у перший день роботи конференції прозвучали доповіді про комп’ютерне моделювання як ефективний інструмент для глибшого розуміння експериментальних даних структури металевих розплавів,  кристалізацію металевих стекол FeBSi, відпалених ізотермічним і неізотермічним способом,  дослідження вторинних структур на поверхні тертя евтектичних покриттів системи Fe-Mn-C-B-Si-Ni-Cr тощо. Також в рамках заходу відбулися стендові сесії, які продовжилися активною науковою дискусією.

На другий день міжнародної конференції заплановані доповіді про вплив металевих наночастинок на мікроструктуру та міцність безсвинцевих паяних з’єднань, модифікацію структури аморфних металевих сплавів за допомогою лазерних методів обробки, аналіз теплопровідності невпорядкованих кристалів та інші аспекти вивчення фізики невпорядкованих систем.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото