#360_градусів_у_діяльності_львівського_університетуБіологічний факультет

У Львівському університеті діє декілька стаціонарів, де студенти біологічного факультету здобувають унікальні практичні навички. Один із них – Високогірний біологічний стаціонар “Квасівський Менчул”.

🔹 “Квасівський Менчул” розташований у Чорногірському масиві на однойменній полонині (1210 м н.р.м) в підніжжі вершини Менчул Закарпатської області.

🔹 Стаціонар створений у 1954 році з ініціативи ботаніків науково-природознавчого музею АН УРСР для вивчення рослинності Чорногірського масиву Українських Карпат та проведення наукових досліджень.

🔹 Перші посадки деревних рослин на ділянці стаціонару здійснені в 20-х рр. XX ст. (модрина європейська, сосна кедрова). Згодом біля будинку стаціонару висаджено кількох представників місцевої флори (черемха, горобина, калина), сосни (Веймутова, Банкса і чорна ), тую західну, модрину сибірську та європейську. У 1976-1985 рр. з ботанічного саду Університету сюди завезено до 500 саджанців 40 видів.

🔹 На ділянці стаціонару створено ботанічні експозиції: розсадники злакових і бобових багаторічних трав, колекцію рідкісних, ендемічних і реліктових рослин, карпатарій, дендрарій, дослідні ділянки корінного і поверхневого поліпшення гірських лук і пасовищ, географічний майданчик, гербарій, музей «Природа Карпат», сформовано шкілку місцевих деревних порід.

🔹 На території ВБС функціонував метеомайданчик і тривалий час велися метеоспостереження.

🔹 У 1957 році започатковано навчальну практику студентів біологічного факультету, а з 1978 – виробничу практику студентів географічного факультету Університету.

🔹 З 1990 року “Квасівський Менчул” – пам’ятка природи місцевого значення.