Студентка філологічного факультету Зоряна Дудинець – переможниця конкурсу есе «150 слів про Стефаника»

Студентка ІІ курсу філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Зоряна Дудинець виборола І місце у конкурсі есе «150 слів про Стефаника», який було зорганізовано до ювілею письменника у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

У конкурсі взяли участь студенти з Івано-Франківська, Львова та Дніпра. 15 квітня 2021 року організатори конкурсу провели урочисту онлайн-зустріч, на якій оголосили переможців конкурсу.

Зоряна Дудинець розповідає, що про конкурс довідалася випадково в інтернеті. «З Івано-Франківськом товаришую давно: почалося все 2 роки тому із Всеукраїнського конкурсу есе «205 слів про Шевченка» (посіла там 2 місце), потім був турнір до ювілею Франка. І ось цього разу знову цікавий формат – «150 слів про Стефаника». Творчістю В. Стефаника захоплююся ще зі школи. Так коротко, сильно і страшно може писати лише він…Тому роботу виконала на одному подиху!», – зауважила переможниця і додала, що писала есе перш за все для свого задоволення, а не для змагання. Ділячись враженнями від участі у конкурсі, Зоряна також розповіла, що «залюбки  прийняла запрошення натхненниці, ініціаторки конкурсу п. Ірини Джочки, долучитися до Zoom-конференції оголошення результатів. І повною несподіванкою стало повідомлення про перше місце. Особливо приємним було вітання від декана факультету філології Прикарпатського університету, професора Романа Голода та інших поважних членів журі. Івано-Франківськ справді має особливу атмосферу для мене».

Дівчина додає: їй хотілося б, щоб і у Львівському університеті започаткували подібні проєкти. Щодо самого конкурсу, то Зоряна розповідає: «Формат справді цікавий. Треба вписатися у певну символічну кількість слів, тобто писати стисло, лаконічно, оригінально і по-новаторськи (що не так просто!), «щоб словам було тісно, а думкам просторо», – як зазначала п. Ірина Джочка». Перемога у конкурсі стала для дівчини приємною несподіванкою. Вона зізнається, що «емоції від перемоги – щонайприємніші! Такі випробування гартують і надихають!»

Щиро вітаємо Зоряну і бажаємо їй нових перемог і творчого натхнення!

До слова, в Університеті стартував конкурс студентських есе «360 слів про Університет», присвячений 360-річчю Львівського національного університету імені Івана Франка. З вимогами до конкурсних робіт можна ознайомитися за посиланням.