Студенти факультету управління фінансами та бізнесу вдосконалюють свої знання зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» на практиці

Студенти факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка – активні учасники наукового гуртка «Державотворець», що функціонує при кафедрі економіки та менеджменту, під керівництвом завідувача кафедри, професора Бориса Карпінського  та доцента Ганни Комарницької  з навчально-ознайомчою екскурсією побували у Львівські обласній раді.

Метою даної екскурсії було ознайомлення студентів з історією становлення Львівської обласної ради, переліком проблемних питань і завдань, над якими працюють обласні депутати, отримання концентрованої інформації про формування дохідної і видаткової складових бюджету розвитку Львівщини, а також особливостей впровадження реформуючих заходів із децентралізації в регіоні.

У супроводі керуючого справами Львівської обласної ради Валентина Харлова учасники гуртка «Державотворець»  мали унікальну можливість ознайомитись з  історико-документальними фактами про Львівську обласну раду. Зокрема студенти дізнались, хто був першим головою ЛОР; побували в кабінеті нинішнього голови обласної ради та приміщенні сесійної зали; ознайомились із картографічним матеріалом Львівщини різних років, спробувати себе відчути в ролі депутата облради, апробувавши на власному досвіді роботу спеціального обладнання для голосування.

Перед майбутніми фінансистами й управлінцями з ознайомлювальною лекцією виступив Голова постійної комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку  Олег Домчак, який зосередив увагу присутніх на організаційних аспектах роботи депутатів обласної ради. Він також розповів про виконання бюджету 2016 року та проект бюджету на  2017 рік, про переваги створення об’єднаних територіальних громад, про реформу децентралізації та результати транскордонної співпраці з іншими державами.

У виступі Олега Домчака йшлося і про роботу постійних комісій, а також про те, яким чином формується державний і місцевий бюджет.

Доповнив його розповідь про наповнення бюджету фонду розвитку регіону голова постійної комісії з питань комунального майна та приватизації Ігор Комарницький.

Більш докладно про роботу органів влади області розповів керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов. Він закцентував увагу на відмінностях органів місцевого самоврядування від органів державної влади та на функціях виконавчого апарату обласної ради.

Валентин Харлов поінформував учасників наукового гуртка «Державотворець» про те, як влаштований виконавчий апарат обласної ради та, що саме необхідно молодому спеціалісту, щоби працевлаштуватися в органах місцевого самоврядування та органах виконавчої і законодавчої  влади.

«Пам’ятайте одну істину – завжди і в будь-якому віці підвищення рівня освіти не буває марним», – дав настанову студентам досвідчений управлінець.

Послухавши лекцію про основні завдання, функції та повноваження органів місцевого самоврядування, а також відчувши управлінську атмосферу в депутатському корпусі, побачивши зсередини роботу обласної ради, студенти прийшли до висновку, що однієї екскурсії замало, аби охопити весь спектр тих питань, які вирішує команда фахівців обласної ради. Тож такі зустрічі, на думку як представників Львівської обласної ради, так і студентів та координаторів наукового гуртка «Державотворець» – професора Бориса Карпінського  та доцента Ганни Комарницької,  будуть постійними.

Сподіваємось, що здобутий пізнавальний досвід підвищить зацікавленість  та мотивацію студентів факультету управління фінансами та бізнесу в освоєнні нової спеціальності «Публічне управління та адміністрування», а органи місцевого самоврядування у перспективі отримають висококваліфікованих фахівців.