Студенти Львівського університету здійснили двотижневий навчальний візит у Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден у рамках проєкту Erasmus “INTERADIS”

Протягом двох тижнів на зламі квітня і травня аспірантка І курсу факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка Роксоляна Білоус і бакалавр ІІ курсу філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка Владислав Гаєвський відвідали Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден у рамках навчального візиту проєкту Erasmus “INTERADIS” (м. Вайден, Німеччина).

Метою програми було інтенсивне вивчення німецької мови, інтеграція у європейську систему освіти та культури, посилення співпраці та обмін досвідом з іноземними студентами. Візит був наповнений цікавими лекціями, захопливими практичними завданнями, презентаціями молодіжних ініціатив та незабутніми екскурсіями Баварським краєм. Саме ці види діяльності дозволяють реалізувати ідею проєкту – м’яку адаптацію студентів-іноземців у систему освіти та культурне життя того чи іншого університету та держави в цілому.

Упродовж двох тижнів на здобувачів освіти чекало насичене навчання в поєднанні із креативними заходами, воркшопами, тренінгами. У перший день із вітальним словом до учасників програми звернувся Президент Університету, професор, доктор медичних наук Клеменс Булітта. Під час візиту до Амбергу студенти зустрілися із представниками місцевого самоврядування, а також відвідали екскурсію, яку провели українські здобувачі освіти в амберзькому корпусі Східно-Баварського технічного університету Амберг-Вайден.

Студентське самоврядування цього університету, а саме Інтернаціональний студентський клуб, організував воркшоп із малювання на соціально важливі теми. Також разом із Інтернаціональним офісом та його представниками, учасники програми мали змогу взяти участь у фасилітативному воркшопі “Світове кафе” для обміну досвідом та обговорення відмінностей між українською та німецькою освітами. Особливо святковою була вітальна бесіда із представниками Вайдена, яка відбулася у новій ратуші міста. Цікавою розвагою став воркшоп “Зелений офіс”, який порушив важливі питання, що стосуються збереження природи та довкілля.

Врешті двотижневий курс німецької мови для початківців закінчився успішним складанням іспиту та отриманням сертифікатів про проходження навчання.

“Я вдячний обом університетам за чудову можливість вперше побувати за кордоном не лише задля дослідження Європи, її культури і вивчення німецької мови, але й задля репрезентування Львівського університету й українського студентства загалом. Завдяки проєкту я зустрів чудових українських студентів інших університетів та познайомився із студентським самоврядуванням Східно-Баварського технічного університету Амберг-Вайден. Та найбільше я вдячний організаторкам програми за сумлінну і відповідальну роботу, а саме асистентці проєктного менеджменту Сусанні Вересовій, співробітниці проєкту Маїці Віктор-Устогал та керівниці Мовного центру і Центру компетенції Баварії, Центральної та Східної Європи (KOMO) Маріані Мур, координатору проєкту від Львівського університету, проректору з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталію Кухарському”, – ділиться учасник програми Владислав Гаєвський.

Варто зазначити, що у проєкті також взяли участь студенти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Університету “КРОК”, Національного університету водного господарства та природокористування, Сумського національного аграрного університету, Маріупольського державного університету, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та Національного університету «Одеська політехніка», що зумовило обмін досвіду не лише із Східно-Баварським технічним університетом Амберг-Вайден, а й серед українських ЗВО.