Студенти та викладачі економічного факультету вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні

В останні дні листопада традиційно присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 рр. З ініціативи Економічного наукового клубу студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених студентський та педагогічний колективи економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка цьогорічні заходи, присвячені жертвам однієї з найбільших трагедій в історії України, провели під гаслом «Голодомор – помста за свободу».

Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений сталінським урядом СРСР у 1932-33 рр. шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості. Його організатори мали на меті ліквідацію українства як національної спільноти, радянський тоталітарний режим намагався знищити «ту частину народу, котра зберігала і розвивала її культуру, вірування, її об’єднавчі ідеї, що прокладали їй шлях і давали їй душу, тобто зробили б нацією, а не просто населенням».

Трагедія 1933 року вражає не лише кількістю жертв, а також довготривалим замовчуванням і політико-ідеологічним протистоянням. Убієнних українських хліборобів офіційно не визнавали жертвами політичного терору. Амнезія моральності гальмувала офіційне визнання Голодомору, як геноциду української нації. Трагічні події, які були документально підтвердженні в спогадах і статтях людей, які пережили Голодомор, було представлено у корпусі економічного факультету.

Більше тисячі свічок запалили студенти та викладачі економічного факультету як свідчення пам’яті страшних подій Голодомору в Україні. На акції виступив декан факультету Ростислав Михайлишин, який підкреслив, що масштаб пам’яті про Голодомор є для нас, українських громадян, мірилом національної гідності і людської чесності.