Студенти Університету взяли участь у зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським

19 травня 2022 року відбулась онлайн-зустріч Президента України Володимира Зеленського зі студентами закладів вищої освіти України. Під час зустрічі Львівщину представляла студентська молодь з Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка та Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського.

Звертаючись до студентів українських університетів, Володимир Зеленський наголосив, що саме зараз для української нації настав особливий час, коли, незважаючи на війну та усі надважкі випробування, ми отримали можливість якісно переформатувати Українську Державу і закласти основи для більш успішного життя усіх українців.

«Для нашої країни зараз абсолютно особливий час. Мільйони наших людей зараз виборюють право на життя і свободу для нашого народу. І це справді відкриває простір можливостей. Саме зараз і саме наша країна перебуває в такій ситуації, коли ми можемо обрати для неї таке майбутнє, як ми вирішимо. Тобто це не просто адаптація до умов, створених для України іншими поколіннями чи навіть іншими державами. Як це є для інших країн, і як це було для нашої держави до війни. Ми можемо свідомо переформатувати наше життя. Ось що можливо зараз. Це великі можливості, це час визначати, у якій Україні ви хочете жити», – наголосив Володимир Зеленський.

Упродовж зустрічі студенти з усіх куточків України мали можливість поставити питання Президентові, а також висловити свою думку щодо ключових проблем та перспектив розвитку Української Держави.

Від імені студентської молоді Львівського національного університету імені Івана Франка до Президента звернувся голова Профкому студентів Микола Спересенко. Передовсім студентський лідер висловив свою думку щодо одного із ключових запитань Президента – щодо жертв та наслідків російсько-української війни.

«Жодна жертва нинішньої війни не буде забутою і не є даремною. Вторгнення росії на територію України і наша боротьба за незалежність та свободу дозволили нам нарешті на усій території України усвідомити оманливе обличчя росії. А друге, і це найважливіше, ми подолали внутрішню дезінтеграцію. Тобто ми нарешті позбулися уявлення, що десь є галичани, десь є харків’яни, представники Донеччини чи Луганщини, ми нарешті усвідомили, що ми усі є українцями. Саме це є тим найважливішим уроком, який ми винесли у цій війні і цей урок стане нашою сильною стороною», – зазначив Микола Спересенко, а також актуалізував питання будівництва студентських гуртожитків, для того, аби студенти з усіх регіонів України мали можливість навчатися в українських університетах і проживати у комфортних та безпечних умовах.

Реагуючи на запитання студента Львівського університету, Президент України зазначив, що держава докладатиме максимальних зусиль для того, аби молодь мала можливість здобувати якісну освіту в українських університетах і при цьому бути у повній безпеці.

Додамо, що загалом у зустрічі взяли участь студенти 25 закладів вищої освіти України.