Свіча горить у пам’яті тривкій…

17 листопада 2018 року виповнилося 110 років від дня народження одного зі світочів українського художнього перекладу – Григорія Кочура. У другій половині ХХ сторіччя Григорій Порфирович своєю перекладацькою, перекладознавчою, літературознавчою, культурологічною, мистецтвозначною, наставницькою діяльністю освітлював шляхи плеяди початківців та досвідчених діячів української культури, що вели до реалізації націєтворчої місії української мови та літератури, включаючи перекладну.

Урочистою академією кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура вшанувала пам’ять Майстра, а також – через його постать – пам’ять його видатної послідовниці, учениці, завідувача кафедри Роксоляни Петрівни Зорівчак, яка завжди свято шанувала свого великого Вчителя. Звучали поетичні рядки та музика, відлунюючи у душах спогадами. Про роль Григорія Кочура та особисте знайомство з ним розповіли Марія Зубрицька та Андрій Содомора.

З 2010 року у перекладознавчій царині України існує Літературна премія імені Григорія – щорічна державна премія у галузі поетичного художнього перекладу та перекладознавства, яку присуджують письменникам і перекладознавцям за найкращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу.

Цьогоріч кафедра вирішила започаткувати своєрідну кафедральну нагороду – Кочурівський Оскар – премію на відзначення студентів, які своєю академічною діяльністю та позауніверситетською активністю долучаються до розвитку української культури і перекладознавства. У такий спосіб працівники кафедри намагаються мотивувати студентів слідувати кочурівським творчим та загальножиттєвим принципам і працювати для української культури. Відтак, відзнаки вручили дев’ятьом найактивнішим студентам.

Діло Григорія Кочура живе у невтомній праці!

Пам’ятаємо, знаємо, продовжуємо!

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото