Дисертант
Тема
Катехизація у римо-католицькій, греко-католицькій та православних Церквах на території Північно-Східної Польщі у 1945–1989 рр.
Дата захисту
Місце праці
Науковий консультант
Кафедра, де виконана дисертація
Анотація
Трущинський М. Катехизація у римо-католицькій, греко-католицькій та православних Церквах на території Північно-Східної Польщі у 1945-1988 рр. – На правах рукопису.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.02-всесвітня історія. – Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2014.
У дисертації висвітлюється здійснення катехизації у римо-католицькій, греко-католицькій та православних Церквах на території Північно-Східної Польщі в часи Польської Народної Республіки. Від середини 1940-их і до кінця 1980-их рр. державна і партійна влада намагалися відтіснити Церкву від участі у суспільно-політичному житті, а передовсім виховання молодого покоління. Здійсненння катехитичного навчання у школах відбувалося з перервами протягом усього періоду існування ПНР, шляхом тиску польського Єпископату і вірних на офіційну владу. Особливе значення для розвитку катехизи в державі мали рішення ІІ Ватиканського собору та активна позиція Папи Івана Павла ІІ. Визначено етапи катехизації та її зміст.
Ключові слова: катехизація, Польська Народна Республіка, ІІ Ватиканський собор, релігія у школі, «катехитичні пункти», Папа Іван Павло ІІ.
Опоненти
Офіційний опонент:Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри соціально-гуманітарних наук, економічної теорії та права Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету Ореховський В.О.Завантажити відгук
Офіційний опонент:Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних дисциплін Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту Тернопільського національного економічного університету Пилипів І.В.Завантажити відгук
Офіційний опонент:Доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України Віднянський С.В.Завантажити відгук