У Львівському університеті проведено тренінг із домедичної допомоги для працівників

Домедична допомога – це ті заходи, що дозволяють врятувати життя. Однак важливою умовою є не нашкодити ні собі, ні тому, хто потребує допомоги. Оскільки університет – це місце, де щодня перебувають сотні людей, то знання основ домедичної допомоги є вкрай необхідними для кожного учасника академічної спільноти. Саме тому нещодавно, 28 березня, Центр маркетингу та розвитку ЛНУ ім. І. Франка організував тренінг з домедичної допомоги для працівників.

До участі в заході зареєструвалося близько 90 учасників, понад 40 із яких успішно відвідали тренінг, пройшли навчання та отримали сертифікат про здобуті знання. Варто зазначити, що подібне навчання також проходили охочі студенти у грудні 2023 року та першокурсники 2022 і 2023 років під час традиційного знайомства з університетом – Welcome Week.

Учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський та зазначив: «Ми як академічні працівники точно розуміємо важливість знань та навичок, які стосуються академічної сфери. Сьогоднішнє навчання є вкрай важливим для кожного із нас, хоч не належить до сфери наших наукових зацікавлень. Це ті знання, які здатні на більше: не просто передати комусь інформацію, а й, можливо, врятувати не одне життя. У час війни це питання набуло ще більшої важливості, тож я радію, що серед нашої академічної спільноти є стільки людей, які розуміють потребу отриманих навичок домедичної допомоги. Я щиро вдячний вам, що ви долучилися до цих курсів, бо фактично ви стаєте тими, хто може, і готовий врятувати життя інших». Також Віталій Михайлович подякував інструктору курсів з домедичної допомоги CAB Оресту Горчаку та вручив подяку від ректора Львівського університету.

Тренінг розпочався з ознайомлення із загальними правилами надання домедичної допомоги людині без свідомості у разі відсутності дихання, зупинки серця або одночасної відсутності обох життєво необхідних фізіологічних механізмів. Другим інформаційним блоком було надання допомоги при судомах у побуті, на вулиці, біля водойм. На завершення теоретичної частини інструктор розповів про види кровотеч та особливості їх зупинення. Також учасникам було продемонстровано принцип роботи турнікетів, особливості їх використання, протипокази використання турнікета на певних ділянках тіла. Розгляду також підлягало так зване «тампонування» відкритих ран. На спеціальному макеті працівник курсів з домедичної допомоги CAB продемонстрував процес тампонування. Опісля кожного блоку, а також наприкінці тренінгу учасники мали змогу поставити будь-які дотичні до тематики питання.

По завершенню тренінгу усі охочі могли особисто спробувати провести непрямий масаж серця на манекені нового покоління Laerdal Little Anne QCPR, а також спробувати накласти турнікет на кінцівку.

Численні слова подяки учасників чітко окреслюють цінність отриманих знань та навичок. Беззаперечно, надання базової домедичної допомоги є критично необхідною та неоціненно важливою навичкою для кожного громадянина України. Щиро віримо, що отримані знання не знадобляться вам у житті, але водночас пишаємося ініціативою працівників Університету здобути такі важливі навички. Ми переконані, що у разі необхідності кожен з учасників тренінгу буде здатен надати базову домедичну допомогу та підтримати стан потерпілого до приїзду швидкої медичної допомоги.

Варто додати, що незабаром на працівників Львівського університету чекатиме ще більше креативних та корисних зустрічей, тренінгів, воркшопів. Анонси про ці заходи надходитимуть на корпоративні скриньки. Тож до зустрічі!

Більше фото