Упродовж 25-28 березня 2024 року в межах реалізації проєкту Еразмус+ КА2 «Університети-громади: посилення співпраці (UNICOM)» відбувся навчальний візит до Латвійського університету (м. Рига, Латвія) для науковців українських закладів вищої освіти, учасників проєкту.
Представниці Львівського національного університету імені Івана Франка у складі адміністративної координаторки проєкту UniCom, доцентки кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Оксани Краєвської, доцентки кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної освіти Ольги Столярик та очільниці планово-фінансового відділу Світлани Сас взяли участь у семінарі-тренінгу від латвійських колег на тему «Стале економічне зростання та реалізація третьої місії у ЗВО».
В межах навчального візиту проведено низку лекцій та тренінгів на такі актуальні теми як «Досвід Латвійського університету у співпраці з місцевими громадами», «Освіта впродовж життя та безперервна освіта», «Третя місія Університету та економічне зростання», «Третя місія Університету та потенціал розвитку бізнесу», «Третя місія та співпраця з соціальними партнерами – аспекти стійкості», «Третя місія Латвійського університету та робота з місцевими громадами».
Також представниці Львівського університету взяли участь у 82-ій щорічній міжнародній науково-практичній конференції Латвійського університету «Стійкі університети – стійкі громади», де виступили з доповіддю «Посилення резилієнсу місцевих громад: досвід Львівського національного університету імені Івана Франка».
Навчальний візит був вдало доповнений екскурсіями, зокрема, до Музею науки Латвійського Університету, Латвійської національної бібліотеки, Бізнес-інкубатора університету, а також до громади м. Кульдіга. У Кульдізі учасники мали нагоду поспілкуватися із головою муніципалітету та очільницею філії Латвійського університету щодо стратегій співпраці місцевої громади із закладами вищої освіти у питаннях розвитку їхньої спроможності та реалізації третьої місії.
Отриманий досвід дасть змогу осмислити наявні в Університеті стратегії співпраці з громадами та напрацювати нові механізми посилення їхньої стійкості.
Щиро вдячні колегам із Латвії, зокрема, координаторці проєкту UniCom в Латвійському університеті професорці Байбі Шавріній за переданий досвід і цінні знання, усім латвійцям за безумовну підтримку, солідарність із Україною та українським народом!