У Львівському університеті триває виставка молодих митців філософського факультету «Ініціації»

1 квітня 2024 року у Виставковій залі Університету відбулося відкриття благодійної виставки робіт студентів філософського факультету «Ініціації». Експозицію розгорнули за підтримки Профкому студентів Львівського університету та представників Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Виставка покликана висвітлити лімінальність життя, статусу та діяльності студентів, а роботи у різний спосіб репрезентують перехідний етап у житті митців. На картинах та фотографіях зображено реальності буття, миті радості, суму, надії та трансформації. Кожне творіння  розкриває потенціал автора, його побоювання, думки та мрії.

На початку, звертаючись до присутніх, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, акцентував на важливості таких студентських ініціатив, спрямованих на творче і філософське осмислення молоддю проблем сучасності та своєї ролі у суспільстві.

«Мені надзвичайно приємно, що такими проєктами студенти творять  середовище, де всі можуть висловлювати свою думку і позицію. Це цінно, адже це свідчить про те, що наша молодь має надії та мрії, які допомагають їй формуватися в особистість. Адже ініціація – це також процес становлення думки, постави, предметності своєї діяльності», – наголосив Володимир Мельник.

Команда організаторів неодноразово змінювала концепт виставки, в результаті чого рамки прибрали, залишивши лише куточки. Символізм такого рішення кожен зрозуміє по-своєму: можливо, це межі, які ламає нове покоління митців, або ж це кути обʼєктиву, які намагаються вхопити момент для фотографії. «Сучасне мистецтво –  не про сенси, які вкладає автор, тут фігурує те, що бачить глядач», – переконані організатори.

«Ця виставка в першу чергу покликана зафіксувати і розкрити специфіку стану, який відчуває людина під час переходу від аматора до спеціаліста. Центральна робота під назвою «Ініціація» створена з думками про момент переходу на новий рівень майстерності. Ми ж хочемо сконцентрувати увагу людей на митях, які зберегли камери та мазки пензлів наших талановитих студентів. Це про миттєвість, яку перетворили у візуальний образ», – зазначила голова Наукового товариства культурологів «Гілея» Нана Біденко.

Подію також відвідали голова Профкому студентів ЛНУ ім. Івана Франка Микола Спересенко, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар і заступниця декана філософського факультету Тетяна Власевич, котрі поділилися враженнями та подякували студентам за створення експозиції.

Виставка «Ініціації» експонуватиметься до 12 квітня. Відвідати її можна з 11:00 до 16:00 год. у Виставковій залі Університету (авд. 220а). Вхід безкоштовний, але відвідувачів закликають придбати листівки зі зображенням робіт учасників та учасниць, прибуток з яких спрямують на потреби 3-ї Окремої штурмової бригади.