У Львівському університеті реалізовують проєкт «Школа психології»

25 січня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартувала освітня ініціатива «Школа психології», яку для студентів-психологів реалізовують на базі Психологічної служби ЛНУ ім. Івана Франка.

Про мету проєкту розповідає завідувачка Психологічної служби Анастасія Скаковська. «Ми хочемо, аби Психологічна служба була своєрідним стартовим майданчиком для студентів-психологів у напрацюванні практичних навичок, простором де студенти змогли б закріпити свої академічні знання, отримати практичні інструменти і робити свої перші кроки у практичній психології під супроводом досвідчених фахівців», – зазначає психологиня.

У Школі викладають усі фахівці Психологічної служби, тож студенти мають можливість отримати досвід від різних психологів. Так, практична психологиня Світлана Незабитовська викладає модуль з тренінгової майстерності, в рамках якого студенти навчаються розробляти структуру та проводити тренінг, вивчають динаміку тренінгової групи. Студенти, зокрема, мають можливість вивчати «Конструктор тренінгу. Таймінг», «Інструменти, вправи, розминки», «Аналіз тренінгу», «Ділові та групові ігри» і багато іншого.

Анастасія Скаковська веде для студентів модуль з основ індивідуального консультування, до якого входять теми роботи з різними станами клієнтів,  а також основи дитячо-підліткового консультування. «На модулі з консультування студенти вчаться проводити консультацію, збирати анамнез клієнта. Ми робимо багато практичних вправ і моделюємо різні ситуації, працюємо над кейсами, а також граємо в ігри, які допомагають вправлятися у навичках консультування», – ділиться Анастасія Скаковська.

Натомість практична психологиня Психологічної служби Оксана Поліщук проводить навчання з асоціативних метафоричних карт та основ арттерапії: «На модулі з метафоричних карт  ми вивчаємо конкретні техніки, які можна використовувати у консультуванні, та за допомогою яких можна допомогти клієнту на основі образів та метафор краще побачити вирішення питання, з яким звертаються до психолога».

Модуль з основ сімейного консультування зі студентами практикуватиме Іванна Циб, яка також є практичною психологинею Психологічної служби Університету. «На модулі досліджуватимемо роль та особливості сім’ї та сімейної системи як такої, говоритимемо про здорові та нездорові стосунки, життєвий цикл сім’ї, конфлікти тощо», – розповідає Іванна Циб.

Навчання у «Школі психології» триватиме до травня. Окрім власне навчальних модулів, у рамках реалізації освітньої ініціативи студенти-психологи можуть брати участь в інтревізіях та супервізіях, що дозволяє їм працювати над практичним кейсами. По завершенню навчання студенти зможуть спробувати себе у ролі консультантів Психологічної служби під супервізією та професійним супроводом фахівців.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото