У Львівському університеті розпочинається третій етап Всеукраїнських учнівських олімпіад

21 січня 2017 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка стартував ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Інтелектуальні змагання розпочинають цикл обласних етапів Всеукраїнських олімпіад, які відбуватимуться упродовж січня-лютого у Львівському університеті.

Під час урочистого відкриття заходу в.о. декана механіко-математичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Гуран привітав учасників змагань від імені адміністрації Університету та професорсько-викладацького складу факультету. Ігор Йосипович наголосив, що усі учасники третього етапу олімпіади уже є переможцями, адже після подолання перших двох етапів юні науковці можуть сміливо вважати себе найкращими знавцями математики серед школярів Львівщини.

Професор Михайло Зарічний, звертаючись до юних колег, наголосив, що сучасна математична наука розвивається доволі активно і має широке застосування у багатьох інших дисциплінах – і природничих, і гуманітарних. За словами Михайла Михайловича, яскравим прикладом високого рівня українських математиків є Марина В’язовська, яка минулоріч змогла розв’язати задачу Кеплера, що було не під силу математикам упродовж трьох з половиною століть.

Одним із найкращих вищих навчальних закладів для здобуття математичної освіти Михайло Зарічний назвав Львівський національний університет імені Івана Франка, який широко відомий своєю математичною школою та академічними традиціями.

Представник департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Мирон Зелез побажав усім учасникам олімпіади отримати справжнє інтелектуальне задоволення від змагань.

В обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики беруть участь понад 200 школярів Львівщини.

Зазначимо, що упродовж січня-лютого 2017 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудуться також обласні етапи учнівських олімпіад з правознавства, історії, біології, економіки, астрономії, географії, інформаційних технологій, української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), екології, хімії та фізики.