У Львівському університеті стартував День кар’єри ЄС

17 жовтня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартувала вже традиційна осіння подія – День кар’єри ЄС. Захід відбувається за ініціативи та підтримки Представництва ЄС в Україні, а співорганізаторами є Інформаційний центр ЄС і Відділ кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка.

Метою проведення Дня кар’єри ЄС є поширення знань і розвиток навичок, необхідних студентам і молоді для того, щоб стати успішними в контексті європейської інтеграції України. Такий захід у Львівському університеті відбувається вже всьоме, цьогоріч – у змішаному форматі.

Цільовою аудиторією заходу є студенти та випускники, які перебувають у активному пошуку місця праці та представники компаній-роботодавців, громадських організацій, волонтерських проєктів, для яких це чудова нагода поділитися досвідом кар’єрного зростання фахівців, надати чимало корисних порад з власного досвіду та обрати серед активної студентської спільноти майбутніх працівників для своєї компанії.

Під час відкриття події до присутніх звернувся перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. «Я переконаний, що освіта – це перший етап успішної кар’єри, адже саме поняття освіти входять як знання, так і світогляд людини. Знання молоді люди здобувають в Університеті, а світогляд формуємо ми всі разом, зокрема, і завдяки таким заходам, як День Кар’єри ЄС. Я сподіваюся, що за ці дні всі учасники події зможуть справді розширити свій світогляд та в майбутньому створити успішну кар’єру в омріяній сфері. Бажаю усім присутнім плідної співпраці, максимум корисної інформації – для учасників та вдячної аудиторії – для спікерів», – зауважив Андрій Гукалюк.

Радниця із питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова зазначила, що сьогодні у Львівському університеті відбувається наймасштабніший в Україні День кар’єри СЄ. «На цій події ми зможемо обговорити найактуальніші проблеми ринку праці України та світу і спільно шукати шляхи їхнього вирішення. Я дуже хочу, аби учасники заходу одержали не лише нові знання, але й віднайшли для себе орієнтири, які допоможуть зрозуміти, куди рухатися далі, які починати чи продовжувати свій професійний шлях та які навички ще необхідно розвинути, щоб досягти успіху», – підкреслила Вікторія Давидова.

До присутніх звернувся керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Тарас Грень: «Будь-який великий шлях розпочинається з маленького кроку. Дякую усім організаторам та партнерам заходу, які здійснюють такі кроки, проводячи важливі заходи. Якісна освіта і професіоналізм – це те, до чого ми зараз прагнемо, виховуючи нове покоління майбутніх українських фахівців».

Також учасників привітала координаторка Інформаційного центру ЄС Наталія Антонюк. «Україна невпинно продовжує рухатися шляхом євроінтеграції. Тож упродовж усього заходу ми обговорюватимемо низку важливих питань, які стосуються фаховості нашої молоді і розвитку у неї тих якостей, які відповідають вимогам ринку праці Європейського Союзу. Дякую усім організаторам заходу та бажаю учасникам плідних і цікавих дискусій», – додала Наталія Антонюк та розповіла про діяльність Інформаційного Центру ЄС.

Після відкриття Дня кар’єри ЄС, учасники заходу провели панельну дискусію на тему «Професійний розвиток та європейська інтеграція». У розмові взяли участь запрошені фахівці – виконавчий директор мережі аптек «Подорожник» Тарас Коляда, керівниця Львівського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар’яна Луцишин, директор, керівник напряму з надання податкових та юридичних консультаційних послуг у західному регіоні KPMG в Україні Максим Войцеховський, експертка представництва Програми Interreg NEXT Польща-Україна Діана Кодрова, начальник управління освіти               департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Закалюк, випускниця Єврошколи Ганна Лещенко та менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС» Денис Черніков. Модераторкою панельної дискусії була керівниця Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Ірина Сновидович.

Серед ключових питань, на яких зосередили увагу фахівці, були тенденції на ринку праці, попит і пропозиція знань і навичок, які знадобляться молодій людині для побудови успішної кар’єри, вплив процесів європейської інтеграції на зміст очікуваних роботодавцями знань і навичок, вимоги до сучасних молодих фахівців на ринку праці. Окрім того, учасники порушили питання пріоритетів політики Європейського Союзу і трендів, які вони створюють, зокрема у програмах ЄС, що діють в Україні для підтримки освітніх та професійних можливостей молоді тощо.

На початку дискусії Тарас Коляда наголосив на важливості підприємницької компетентності, яка є ключовою і необхідною для сучасної молоді. За його словами, лише 5% людей у світі мають такий хист і його практично нереально набути, але водночас важливо знаходити у молодих людях відповідний талант та працювати над розвитком необхідних навичок. «Потрібно якомога активніше розвивати підприємницькі компетенції, сприяти тому, аби освіта була спрямована насамперед на такі цілі. Відтак, ми матимемо чудових фахівців, які розвиватимуть економіку. Загалом усім нам варто розуміти, як працює бізнес, а тим, хто має підприємницький хист – плекати нові ідеї й шукати однодумців – команду, з якою можна втілити усі задуми в реальність», ‒ висловив переконання Тарас Коляда й коротко розповів присутнім про можливості для стажування і роботи у мережі аптек «Подорожник».

До дискусії також долучився Андрій Гукалюк, наголосивши на важливості усвідомленого вибору професійного шляху, який у юному віці здійснює молода людина. У цьому контексті проректор наголосив, що Університет дає можливість корегування освітньої траєкторії через перехресний вступ та вибір дисциплін.

До розмови також приєднався Максим Войцеховський, акцентувавши на тому, що навіть ті люди, які не мають підприємницьких компетенцій чи просто необхідних знань у певній сфері часто пробують починати бізнес та, за певним збігом обставин, стають успішними. «Нам усім потрібно розуміти, як працює бізнес та капіталістичний світ загалом. Для цього великі компанії дбають про «дух підприємництва» всередині колективу, діляться результатами своєї діяльності із працівниками. У такому випадку набагато простіше генерувати і реалізовувати ідеї, є можливість краще зрозуміти, як відбуваються певні важливі процеси», ‒ висловив переконання Максим Войцеховський та наголосив на важливості й цифрової компетентності.

Мар’яна Луцишин акцентувала на важливості розвитку цифрових навиків й зауважила, що сьогодні як ніколи потрібно намагатися стати «цифровими гуру» і бути на крок попереду сучасних технологій. За словами Мар’яни Луцишин, ще однією глобальною проблемою є кадровий голод, і зараз на ринку праці триває запекла боротьба за кожного кваліфікованого працівника. Також фахівчиня додала, що на сьогодні особливої актуальності набувають робітничі професії, як от швеї чи зварювальники. «Натомість молоді люди все рідше обирають подібні спеціальності, а велика кількість відповідних компетентних фахівців в Україні вже досягла пенсійного віку», ‒ окреслила проблему Мар’яна Лучишин.

До дискусії долучився Андрій Закалюк, висловивши переконання, що українська освіта сьогодні потребує нових кадрів і нових підходів. Також ключовою є проблема вибору професії у молодих людей, можливість використати свій талант та застосувати його з практичною метою.  «Потрібно створювати максимально сприятливі умови для того, аби дитина ще з юного віку мала можливість самостійно і усвідомлено робити вибір. Також слід сприяти творчому розвитку особистості, адже людина, яка всебічно розвиватиметься, має більші шанси стати чудовим фахівцем в обраній професії», ‒ переконаний Андрій Закалюк.

Також учасники панельної дискусії обговорили переваги і можливості, які пропонує Програма Interreg NEXT Польща-Україна, представницею якої є Діана Кодрова. За її словами, ініціатива спрямована на транскордонне співробітництво і надає молоді надзвичайно широкі можливості для реалізації креативних ідей.

У дистанційному форматі до учасників дискусії долучився Денис Черніков, який зосередив увагу присутніх на важливості пошуку фахівців з європейської інтеграції, цифровізації, транспорту й енергетики тощо. Також на переконання Дениса Чернікова, важливим завданням є підготовка кваліфікованих кадрів, які представлятимуть інтереси бізнесу, суспільства, профспілкових організацій, комунікуватимуть зі стейкхолдерами. Ці процеси, за словами експерта, неминуче відбуватимуться паралельно із процесами відбудови України.

На останок до розмови доєдналася і Ганна Лещенко, яка коротко поділилася враженнями від участі у Єврошколі, зазначивши, що саме цей проєкт свого часу допоміг їй здійснити усвідомлений та осмислений вибір професії.

Надалі у рамках Дня кар’єри ЄС відбуватимуться тренінги, презентації компаній, співбесіди, розіграші та багато іншого. Зокрема, керівник відділу навчання персоналу компанії  «Подорожник» Димитрій Саюк розповість про мистецтво публічних виступів, керівниця служби навчання і розвитку АТ «Галичфарм», голова Громадської ради при управлінні персоналом ЛМР Мар’яна Івашина проведе тренінг «Роль лідера в умовах кризи», старший координатор проєктів KPMG в Україні Нікіта Прокопець поділиться інструменти розвитку у міжнародній компанії, а начальник управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Закалюк проведе навчання «Подолання стереотипів в освіті».

Також організатори запланували вже традиційний Ярмарок вакансій, під час якого представники компаній інформуватимуть учасників про програми практик і стажувань та кар’єрні можливості у цих компаніях.

Варто наголосити, що Генеральними партнерами заходу стали мережа аптек «Подорожник» та компанія KPMG. Також партнерами та учасниками Дня кар’єри ЄС є компанії EY, Logity, програма стажування у ЛМР «Перший кар’єрний крок», Банк Львів, АТ «Галичфарм» (Артеріум), Львівобленерго, Renesas Electronics Corporation, ZONE3000, ТВК «Львівхолод» («Рукавичка»), Deloitte, SoftServe, Atlas recruiting, Концерн Хлібпром, PwC, ведмежий притулок «Домажир», Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, ПЗЗСО Львівський ліцей Альтерра Скул Львів.

Гостями події також є Boosta, Optima Hotels & Resorts, JatApp, Sigma Software, Incora, АТ «Фармак», Yalantis, ГО «Студія європейського менеджменту», «Асоціація випускників Львівського університету» тощо. Інформаційними партнерами події стали «Гал-Інфо», «Leopolis.news», «Четверта студія», «Кулемет.com» та «Westnews».

Більше інформації про учасників та програму заходу можна знайти на сайті відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Центру маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото