У Львівському університеті стартував ІТ-тиждень

29 березня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочався ІТ-тиждень. Зважаючи на карантинні обмеження, усі зустрічі в рамках заходу відбудуться в онлайн-режимі.

Привітав учасників заходу проректор Університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. Проректор розповів про активну співпрацю Львівського університету з IT-компаніями, наголосивши на тому, що в Університеті нещодавно відкрили п’ять інноваційних бакалаврських програм, пов’язаних з ІТ-напрямом – «Кібербезпека», «Статистичний аналіз даних», «Інженерія програмного забезпечення» та ін. Віталій Михайлович зосередив увагу також на тому, що Університет проводить чимало заходів, присвячених ІТ-тематиці (зокрема DES, IT-марафон, де студенти можуть задати питання, що їх цікавлять представникам IT-компаній та University Tech Talks – подкасти з фахівцями галузі IT), працює над впровадженням й удосконаленням дуальної освіти, яка дозволяє студентам практикуватися у провідних IT-компаніях. За словами Віталія Кухарського, частково завдяки компаніям «SoftServe», «N-iX», «GlobalLogic», «Impulse», Університет має сучасні навчальні аудиторії. Проректор додав, що цьогоріч також відкрито лабораторію Технологій штучного інтелекту.

Представниця компанії «Inoxoft» Вікторія Хомин поділилася інформацією про те, як в ІТ-компаніях з’являються нові проєкти, з якими ідеями приходять клієнти-стартапери та як ІТ-компанії втілюють ці проєкти в життя. Доповідачка окреслила проблеми та можливості на шляху до реалізації ідей, розповіла про те, як саме ІТ-компанія втілює ідею клієнта й представила реальний приклад – кейс розробки вебплатформи 3D-моделей для хірургії одному з клієнтів компанії «Inoxoft». Окрім того, Вікторія Хомин відповіла на запитання, які поставили учасники заходу.

Консультант компанії «GlobalLogic» Артем Поляков у своїй доповіді на тему «Trends in the industry» охарактеризував усі переваги й недоліки роботи в ІТ-сфері. Зокрема він окреслив виклики, які ставить індустрія перед розробниками, та розвіяв міфи, які панують у суспільстві про ІТ-сферу. У доповіді Артема Полякова також йшлося про технології (internet of things та штучний інтелект) і мови програмування, що будуть популярними у 2021році.

В рамках заходу також відбулася розмова з завідувачем кафедри системного проектування, автором освітньої програми «Високопродуктивний комп’ютинг» Романом Шуваром. Роман Ярославович розповів про ідею створення освітньої програми та переваги навчання за цією програмою. Окрім того, Роман Шувар поділився інформацією щодо організації подій, присвячених ІТ-технологіям, у Львівському університеті, наголосивши на сприянні розвитку студентів, які обрали для себе ІТ-сферу.

IT-тиждень у Львівському національному університеті імені Івана Франка триватиме до 2 квітня 2021 року. Зустрічі зорієнтовані на випускників шкіл, які планують пов’язати свій фах з ІТ-сферою.

Переглянути трансляцію заходу Ви можете на ютуб-каналі Університету.

Також, впродовж тижня, усі охочі ще можуть долучитись до заходу просто відсканувавши  qr-код:

Більше фото