У Львівському університеті відбулася Конференція студентів

6 червня 2024 року в Актовій залі відбулася Конференція студентів Львівського національного університету імені Івана Франка. Головувала на засіданні перша заступниця голови Студентського уряду Ірина Михалюк, а секретарем Конференції був секретар Студентського уряду Яромир Кульгавець. Подію провели у змішаному форматі: офлайн в Актовій залі Університету та онлайн за допомогою «Microsoft Teams». В рамках роботи Конференції створили мандатну і лічильну комісії.

На початку заходу присутніх привітала голова Студентського уряду Анжеліка Кульчицька, котра висловила сподівання на плідну працю та подякувала представникам органів студентського самоврядування за їхню роботу.

Надалі, делегати голосуванням затвердили порядок денний засідання на який винесли такі питання: звіт роботи Студентської виборчої комісії Університету за 2023-2024 рр., затвердження нового складу Студентської виборчої комісії Університету на 2024- 2025 роки, звіт Контрольно-ревізійної комісії Університету за 2023-2024 роки, затвердження змін до Положення про Студентське самоврядування в ЛНУ ім. Івана Франка, затвердження Порядку використання коштів студентського самоврядування ЛНУ ім. Івана Франка, зміни до Положення про студентські вибори в ЛНУ ім. Івана Франка, зміни до Положення про Студентське самоврядування студмістечка та про членство в Експертній раді студентства.

Опісля оголошення порядку денного голова Студентської виборчої комісії Університету Дмитро Новак прозвітував про проведену роботу за його каденції у 2023-2024 роках, підбив підсумки діяльності його команди, та відповів на запитання делегатів.

Студентська виборча комісія Університету – орган студентського самоврядування, який організовує вибори на посаду голови Студентського уряду, очільників та членів Студентських рад, представників Вченої ради та членів трудового колективу факультетів й Університету загалом. Щороку через відкритий конкурс, який складається з оцінювання заявок, тестування та співбесіди, проводиться набір нових членів організації, котрих традиційно затверджують на Конференції студентів Університету.

Також впродовж засідання затвердили новий склад СВКУ на 2024-2025 роки, ознайомитися з яким можна у соціальних мережах Студентської виборчої комісії Університету.

Онлайн до конференції приєдналася голова Контрольно-ревізійної комісії Університету Діана Нікітенко, яка звітувала про роботу та фінансові витрати Студентського уряду у 2023-2024 роках. Доповідачка акцентувала на матеріальних виплатах студентам, які затвердили впродовж року, та на коштах, які спрямували на матеріальні закупівлі.

Також до слова запросили голову робочої групи з питань внесення змін до положень про студентське самоврядування Яромира Кульгавця, котрий доповів про запропоновані доповнення та пункти, котрі вирішили вилучити. Голосуванням присутні делегати одноголосно підтримали внесені зміни та коригування.

Опісля слово надали студентці факультету управління фінансами та бізнесу Марії Кормило, яка доповіла про затвердження Порядку використання коштів студентського самоврядування ЛНУ ім. Івана Франка, детальніше розповіла про положення та відповіла на питання присутніх.

Впродовж конференції до слова запросили голову робочої групи Дмитра Новака, який доповів про зміни до Положення про студентські вибори Львівського національного університету імені Івана Франка. Після виступу 78 делегатів Конференції затвердили запропоновані зміни.

Надалі для доповіді про членство в Експертній раді студентства запросили голову Студентського уряду Анжеліку Кульчицьку, котра розповіла про рішення, яке прийняли 3 червня на засіданні Студентського уряду про розгляд пропозиції виходу з цієї організації. Причина — зміна у керівному складі ради та аполітичність органів студентського самоврядування Університету.  Анжеліка Кульчицька запропонувала вийти з Експертної ради студентства та приєднатися до незалежних університетів, котрі вже ухвалили подібне рішення. Присутні делегати через голосування віддали 78 голосів «за», 0 «утрималося» та 0 «проти».

Опісля завершення розгляду порядку денного у присутніх додаткових запитань не виникло, і Конференцію оголосили офіційно закритою.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото