У Львівському університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Безпека національної економіки та бізнесу: сучасні виклики та загрози»

Упродовж 28-29 вересня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Безпека національної економіки та бізнесу: сучасні виклики та загрози». Науковий форум пройшов у змішаному (очно-дистанційному) форматі і його присвятили обговоренню найбільш значущих сучасних викликів та загроз для безпеки національної економіки і бізнесу в економічній, соціо-гуманітарній, технологічній та управлінських сферах, а також обміну знаннями, поглядами та досвідом щодо формування дієвих механізмів протидії таким загрозам.

Організаторами заходу є економічний факультет Львівського університету, зокрема кафедра безпеки інформації та бізнес-комунікацій, у співпраці з Львівською обласною військовою адміністрацією, Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Державною установою «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», Університетом прикладних наук Бундесбанку (м. Гахенбург, Німеччина), Познанським технологічним університетом (м. Познань, Польща), Познанським економічним університетом (м. Познань, Польща), Вроцлавським економічним університетом (м. Вроцлав, Польща), Пряшівським університетом (м. Пряшів, Словаччина). Для участі у конференції матеріали доповідей подали понад 90 науковців з 20 українських та іноземних науково-освітніх закладів й академічних установ.

Під час офіційного відкриття конференції із вітальним словом до учасників заходу  звернувся перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Федорович Гукалюк, акцентувавши увагу присутніх на актуальності проблематики конференції, та побажав плідної роботи її учасникам. Привітання учасникам конференції висловили також професор, академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Валерій Геєць, заступник голови Львівської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ОлександКулепін р, докторка габелітована, професорка, декан факультету інженерії менеджменту Познанського технологічного університету Ганна Влодаркєвіч-Клімек.

Пленарне засідання конференції розпочалось із доповіді докторки габелітованої, професорки Познанського економічного університету Анни Зелінської-Хмілевської, присвяченої проблематиці екологічної безпеки та сталого розвитку, а також методам ідентифікації та оцінки проекологічної діяльності на молочних заводах у Польщі. Проблематику екологічної безпеки, зокрема небезпеку забруднення довколишнього середовища відходами з пластику, продовжив професор Бхану Сінгх Панвар (президент асоціації «Green India Clean Environment Society», Індія), у співавторстві з Мантав’я Бішною, (CCS Хар’янський сільськогосподарський університет, Гісар, Індія та Західний Сіднейський університет, Австралія) й Ольгою. А. Хлієстовою (Технічний університет Лібереця, Чеська Республіка, інститут сучасних технологій Приазовського державного технічного університету Україна).

Директор Інституту менеджменту інформаційних систем факультету інженерії менеджменту Познанського технологічного університету (Польща), докторка габелітована, професорка Йоанна Калковська виступила з доповіддю «Смарт індустріальні виклики майбутнього» й акцентувала увагу на управлінських аспектах людськими ресурсами в умовах Індустрії 4.0.

З доповіддю, присвяченою проблематиці фінансової безпеки, зокрема фінансовій інклюзії та необхідності розробки національної стратегії формування інклюзивної фінансової системи, виступила в.о. завідувача кафедри безпеки інформації та бізнес-комунікацій Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор економічних наук, професор Марія Хмелярчук.

Проблематику енергетичної безпеки країни у доповіді «Енергетична безпека держави: практичний досвід групи компаній «Західнадрасервіс» розкрила у своїй доповіді Марія Лопушанська, екологиня групи компаній «Західнадрасервіс», голова комітету ОВД і СЕО Асоціації професіоналів довкілля «PAEW», драйвер Зеленої платформи УСМГ, аспірантка кафедри конструктивної географії і картографії ЛНУ ім. Івана Франка.

Після перерви конференція продовжила роботу у чотирьох секціях: сучасні виклики та загрози для економічної безпеки держави; загрози інформаційній безпеці держави та бізнесу; соціально-гуманітарні загрози та виклики сьогодення; методи управління економічною безпекою бізнес-структур.